V létě si zahrál antukový turnaj, vyrazil na kemp, věnoval se malé Rozárce. Petr Michálek je stálicí ve světě jihočeského volejbalu. V Jihostroji bude připravený na další sezonu. V kariéře nejslavnější zápasy odehrál na postu smečaře. Postupem času přešel na libero. Dokáže stmelit tým. Bojovník, který nesloží zbraně za žádného stavu.

Dobrou zprávou pro fanoušky Jihostroje je, že sehraná dvojice liber z mistrovského kádru prodloužila smlouvu. Jedničku na tomto postu Michaela Kovaříka si českobudějovický klub pojistil dokonce tříletou smlouvou. Druhou sezonu na postu libera a svou celkově už sedmnáctou v Jihostroji začne právě legenda Petr Michálek.

Petr Michálek vyrazil s Rozárkou do cirkusu | Video: Deník/ Kamil Jáša

Během léta si rád i zaútočil. Na postu smečaře v minulosti úspěšně odehrál v české reprezentaci i mistrovství Evropy. "Vyhráli jsme memoriál Rožbouda," usmíval se po antukovém setkání v červenci, kde si v jednom týmu zahrál s manažere Jihostroje Mifkou, bývalým kolegou z reprezentace Zmrhalem.

A vydal se i do cirkusu. "S Rozárkou," usmívá se neustále dobře naladěný volejbalista. Jihostroj se těší na sezonu, fanoušci se už nemohou dočkat.