Závodí už více než šedesát let a při závodech zažil ledacos. To, co se přihodilo začátkem července při Běhu okolo Jordánu, však nepamatuje. Karel Schneider se pral s pětikilometrovou tratí, když jej v jeho úsilí nečekaně podpořila Barbora Uhlířová z Českých Budějovic. „Suverénně by vyhrála v kategorii žen nad padesát let, ona ale prvenství v závodě oželela a téměř až do konce běžela se mnou. Přitom mě povzbuzovala a nešetřila slovy obdivu. Neskutečné, neskutečné, opakovala stále dokola,“ popisuje závěr závodu zasloužilý veterán.

Výsledný čas Karla Schneidera v cíli byl 1,12:26,0. „Bylo to krásné, jak se zachovala. Něco takového jsem nezažil,“ říká muž, který se nesmazatelně zapsal do historie táborského sportu.

Barbora Uhlířová nakonec doběhla mezi ženami poslední, vůbec jí to ale nemrzelo. „Nemohla jsem ho v tom přece nechat a tak jsme běželi hezky spolu. Pán z toho měl velkou radost, že to zvládl,“ říká Uhlířová.

K výkonům Karla Schneidera se vyjadřuje s úctou. „Je to opravdu borec, vždyť má za sebou několik Železných mužů,“ připomíná Uhlířová jeho úspěchy.

Sama má za sebou bohatou kariéru a také ona se může pochlubit četnými medailemi ze závodů v Čechách i na Slovensku.

Karla Schneidera nyní čeká nejtěžší závod v roce, jak sám říká. V sobotu 14. července absolvuje triatlon v Sudoměřicích u Tábora. „Mám trochu obavy ze závěrečného tříkilometrového běhu. Přepadávám totiž dopředu, ale doktor mi doporučil používat trekingové hole, tak uvidíme, jak to dopadne,“ těší se Karel Schneider na nejbližší závod.