Na základě svých výsledků ve dvou závodech Národního poháru a v krajských přeborech se do víru tohoto vrcholného podniku sezony ponořili také reprezentanti Shotokan karate klubu Bechyně a Karate-P-Klubu Tábor. A byla to úspěšná mise, když klenotnice obou klubů obohatilo hned několik cenných kovů.

Hned v prvním dni šampionátu to „zacinkalo“ dívkám táborského Karate-P-Klubu. V soutěži kata týmů juniorek se stalo trio Zuzana Šilhavá, Terezie Přibylová a Nela Sumerauerová vicemistryněmi republiky. O den později přidala Zuzana Šilhavá bronz v kata starších dorostenek a stříbro v kumite. V kumite žen mohla slavit velmi cenné 3. místo Martina Neudertová.

Reprezentanti Karate-P-Klubu Tábor na MČR v Neratovicích.Zdroj: Stanislav Lípa

Reprezentanti Karate-P-Klubu Tábor na MČR v Neratovicích. Foto: Stanislav Lípa

Také v případě bechyňského Shotokan karate klubu padlo celoroční úsilí i podpora partnerů na úrodnou půdu. Martin Hána si dokráčel pro mistrovský titul v kategorii kumite jak mezi staršími dorostenci, tak v juniorech a potvrdil své dominantní postavení v zápasové formě karate. K těmto dvěma prvenstvím přidal ještě 4. a 5. místo v kata obou kategorií.

Jeho bratr Tomáš Hána startoval pouze v kata, na kterou se v tréninku zaměřuje. V kategorii juniorů ocenil jeho dovednosti panel rozhodčích 4. místem, dvojí start ho ovšem zařadil i mezi starší dorostence a tam už se zaslouženě radoval ze zlaté medaile.

Oba bechyňské bratry čekal start ještě v týmové soutěži kata, kde spolu s Františkem Procházkou vybojovali druhé místo v juniorech a titul republikových šampionů mezi staršími dorostenci.

Reprezentanti Shotokan karate klubu Bechyně na MČR v Neratovicích.Zdroj: Deník/Pavel Šácha

Reprezentanti Shotokan karate klubu Bechyně na MČR v Neratovicích.

Jako tygři se rvali o svá umístění v celorepublikové konkurenci také další zástupci klubu z lázeňského města, jmenovitě starší žák Adam Proksch, mladší dorostenec Martin Bína a mladší dorostenka Tereza Matějková. Všechny výsledky bechyňských jsou odrazem dlouholetého cvičení s vedoucím oddílu Petrem Cibulkou.

Program neratovických klání zapečetilo třetí kolo národní ligy týmů. Ve jejím rámci bojují smíšená pětičlenná družstva v kata i kumite.

Ryzí tým Karate-P-Klubu ve složení Zuzana Šilhavá, Hana Lípová, Lukáš Merxbauer, Libor Kuchař a Stanislav Chvátal zaznamenal jednu výhru a několik remíz i porážek. Bechyňští poskládali tým spolu se závodnicemi Českého Krumlova a Prachatic, a sestava Martin Hána, Tomáš Hána, Matěj Bína, Natálie Hůrková, Markéta Kubalová a Andrea Hiklová vybojovala dorostenecké stříbro.