Kanoisté z bechyňského oddílu Jan Pazourek a František Uhlík byli součástí posádky Dragon Force Přerov, která dokázala vybojovat několik cenných kovů. Na trati 500 m získali 2 bronzové medaile jak na velké dračí lodi (20 pádlujících), tak i na malé dračí lodi (10 pádlujících).

Nejcennější medaili a tím i titul Mistrů světa vypádlovali v posádce velkého mixu, kterou tvoří 12 mužů a 8 žen, když ve finiši dokázali porazit favorizovanou posádku z Ukrajiny. Na sprintové trati 200 m získali stříbro v mixu a bronz v mužích. Závěrečný den se mistrovství přesunulo do areálu Arsenale, kde se jely dlouhé tratě na 2 km.

Tam našim borcům unikla další medaile o necelé dvě sekundy za domácí Itálií, náladu jim však spravila bronzová medaile v mixové posádce. Celkem tedy naši kanoisté získali 6 medailí z MS 1 – 1 – 4, a navázali tak na dvě bronzové medaile z loňského mistrovství světa v Moskvě. Mistrovství světa se zúčastnily posádky ze 16 zemí, včetně dračích velmocí Hongkongu, Ruska, Ukrajiny či Filipín.

Ještě před MS proběhly nominační závody v Ostrožské Nové Vsi na Mezinárodním mistrovství Moravy, kde si tato posádka zajistila účast díky třem výhrám na tratích 200 m, 500 m a 2 km. Končící sezonu si kanoisté zpestřili na zcela jiných soutěžích, konkrétně Fr. Uhlík společně s M. Strejcem a R. Sušerem zvítězili na Vodáckém triatlonu ve Veselí nad Lužnicí, kde štafetu tvoří běžec, cyklista a kanoista.

Jan Pazourek s Romanem Mornštejnem podruhé za sebou ovládli vodácký Samba Maraton, kde posádky na kánoích musí zvládnout 42 km na řece Sázavě z Chocerad do Pikovic. Závěrečný závod kanoistické sezony pořádají bechyňští vodáci 21.10. na trati Dobronice – Bechyně.