Už v neděli se vydal táborský tým coby suvérénní vítěz regionálního kola k desetičlennému finálovému turnaji na českobudějovické Složiště. V mimořádně vyrovnané bitvě nakonec postoupil ze druhého místa své základní skupiny do semifinále, ve kterém vyzval na souboj pražský celek ABC Braník. Soupeř mladých Táboráků neztratil ve své skupině jediný bod a byl favoritem utkání, veškeré papírové přepoklady ovšem hráči FK přeškrtali a díky trefě Jiřího Ploce se mohli těšit na účast v pondělním finále.
Výsledky FK – skupina: – Žďár n/S. 0:0, – Blatná 2:0 (Mácha 2), Prachatice 0:1, – Č. Krumlov (Mareš, Mácha). Semifinále: – Braník 1:0 (Jiří Ploc). Hrálo se na 1 x 25 minut.
Pondělí finálový duel E–ON Junior Cupu (na 2 x 20 minut) se hrál jako předzápas ligového střetnutí Dynamo Č. Budějovice – Slavie Praha a táborské naděje se něm utkaly s Pískem. Velké množství diváků v ochozech se v prvním poločase podepsalo pod nervozitu obou mužstev a gól nepadl. Druhou půli zahájili lépe Písečtí a ve 28. minutě se šťastně ujali vedení. Odpověď Tábora byla ale drtivá. Ve 31. minutě srovnal skóre Mácha a hned o minutu později obstaral tentýž hráč vítěznou trefu FK. Trenér táborských benjamínků David Štiller pochopitelně zářil spokojeností: „Kluci se v E–ON Cupu vyhecovali k supervýkonům, skóre čtyřicet dva ku dvěma v součtu všech zápasů hovoří za vše.“ Větších oslav si hráči užijí až po sezoně na dokopné, už v úterý budou ale hosty starostky Tábora Hany Randové.
Vítězný tým: Tomáš Popelka, Robin Lanžhotský – Jiří Ploc, Karel Balogh, Jonáš Cikhart, Jakub Ploc, David Tesař, Ondřej Roztočil, Václav Svatoš, Michal Mácha, Jiří Alexa, Ondřej Štiller, Jiří Kotaška, Filip Vysušil, Slavomír Mareš, Martin Kolář, Václav Tesař, trenér David Štiller, as. trenéra Tomáš Roztočil.