Zlín se ale dál vezl na vítězné vlně, vedl už 12:7. Pak se Jihostroji povedla série bodů, spoustu míčů vychytal v poli zázračně Kryštof a hosté dokázali srovnat (18:18). V koncovce Fatra vsadila na univerzála Daniela Čecha, který svůj tým dovedl ke dvěma setbolům. První ještě Michálek ze zadní pozice odvrátil, ale při druhém se budějovické bloky dotkly sítě (25:23).

Trenér Dvořák ve druhém setu vsadil na zkušenost a Šotolu nahradil Křesťan. Výkon Jihostroje se zlepšil hlavně na přihrávce. De Amo mohl daleko častěji kombinovat, bodově se prosazoval smečař Michálek. Zlín častěji chyboval a Budějovicím se podařilo srovnat na 1:1.

V sobotu se v Českých Budějovicích běžel maraton.
OBRAZEM: V Budějovicích se sešli maratonci

Ve třetím setu Jihočeši ukázali svou sílu, tvrdě útočili (na palubovku se vrátil Šotola), přidali dokonce osm bodových bloků a v kvapíkovém tempu sadu získali.

Také čtvrtý set se nesl ve stejném duchu, rozjetý mistrovský Jihostroj si vypracoval velký náskok (19:12). Valaši sice ještě zazlobili a skóre upravili, ale vážnější komplikace hosté nepřipustili a ze Zlína odvezli všechny body.

Žižkova kasárna v Českých Budějovicích.
Miliarda na kasárna Budějovicím chybí, začne se po částech

Fatra Zlín – Jihostroj České Budějovice 1:3 (23, -21, -15, -21) čas: 100 minut, rozhodčí: Spáčil, Kavala. Diváků 103.

České Budějovice: de Amo, Mach, Šotola, Michálek, Todua, Zmrhal – libero Kryštof (Fila, Křesťan). Trenér: René Dvořák.

Zlín: Šulc, Vašíček, Čechmánek, Navláčil, Čech – libero Viceník (Adamec, Lamri, Kozák). Trenér: Přemysl Obdržálek