První set se do stavu 9:9 vyvíjel vyrovnaně. Pak se dostal na servis španělský nahrávač v domácích službách a Jihostroj odskočil na pohodlný sedmibodový rozdíl. Koncovka setu byla jasnou záležitostí Českých Budějovic.

Jihočeši se i ve druhém dějství opírali o výborné podání, přímými body se blýskl Marek Šotola a Martin Mečkarov. Domácí, kteří se připravují na těžké zápasy Ligy mistrů, si vyzkoušeli řadu útočných kombinací, na palubovku se dostal smečař Marek Zmrhal.

Jihostroj předváděl spolehlivý soustředěný výkon. Hosté z Moravy se ve třetím setu nakrátko ujali vedení, když se Navláčilovi podařilo několikrát zastavit útok domácích blokem. Pak se iniciativy chopili opět Budějovičtí a tříbodové vítězství si už nenechali vzít. Mečbol proměnil smečí ze středu sítě kapitán Radek Mach.

Jihostroj České Budějovice – Zlín 3:0 (15, 19, 21) čas: 73 minut, rozhodčí: Rychlík, Činátl, diváků: 1230.

České Budějovice: Michálek, Todua, Šotola, Mečkarov, Mach, de Amo (Křesťan, Zmrhal, Fila) – libero Kryštof. Trenér: René Dvořák.

Zlín: Šulc, Čechmánek, Vašíček, Navláčil, Adamec, Čech – Viceník (Motyčka, Varous, Lamri, Kozák). Trenér: Roman Macek