Český pohár v aquatlonu a MČR. V Českých Budějovicích byly ve hře nejen důležité body, ale i české tituly. "Je to vidět na koncentraci a nasazení závodníků," uvedla za oraginzátory Iveta Šimůnková.

Jedna tajenka už byla rozluštěna na předchozích čtyřech závodech. Podle informací manažera komunikace České triatlonové asociace Michala Včeliše jen Terezu Svobodovou nemohl v celkovém pořadí nikdo předstihnout, ta měla zajištěno první místo v absolutním pořadí. Ve hře ale byl pochopitelně také mistrovský titul. Pořadatelem byl tradiční klub TriSK České Budějovice. "Snažíme se, aby všechno proběhlo na sto procent, pořádáme závod už podvanácté, mistrovství České republiky je to poprvé," uvedla za organizátory Iveta Šimůnková.

V závodě EGE Aquatlon České Budějovice bylo víc jmen, která usilovala o medaile: Kateřina Mičková, Michaela Mitisková nebo Nikola Chovanečková.

"Mezi muži je situace komplikovanější, tam jde o každý bod." Běžeckou pořadatelé pečlivě připravili v parku Stromovka. "Z nejlepší pozice vstupoval do posledního závodu Šimon Koblížek, který měl na kontě jedno vítězství a jedno druhé místo. Aquatlonový specialista se netajil tím, že mistrovský titul i celkový pohárový triumf pro něho představují hlavní cíle této sezony." A další jména? Radim Grebík, bývalý reprezentant měl před nedělí na kontě dvě druhá místa. Davida Korouse nebo Robert Němec. Závodil i reportér České televize Tomáš Budka.

V Českých Budějovicích nejprve čekalo na účastníky v hlavním závodě nejprve 400 metrů plavání, rozhodovalo se o vítězích Speedo plavecké prémie pro nejlepší plavce dne. Do 5km běžecké části v parku Stromovka se závodníci vydali Gundersenovou metodou. Podívejte se na video přímo z místa MČR.

Podrobnosti připravujeme.