Aréna O2 Universum přivítala celkem 118 nejlepších badmintonistů z celé České republiky.

Je potěšující, že v tomto počtu byla také jedenáctka hráčů z Jihočeského kraje. Sedm z nich si zajistilo účast díky svému postavení v žebříčku, což svědčí o vysoké úrovni badmintonu v našem kraji.

Vítězi jednotlivých disciplín se stali podle předpokladů největší favorité, ale jihočeští badmintonisté se rozhodně neztratili a na kurtech předvedli mimořádně bojovné výkony.

Největšího úspěchu dosáhl z Jihočechů dosáhl Jan Janoštík ze Sokola České Budějovice, který vybojoval bronzovou medaili ve dvouhře mužů. V semifinále podlehl až po velkém boji velkému favoritovi Jiřímu Královi 1:2 na sety.

Dařilo se ale i dalším. Lucie Černá (Český Krumlov) byla pátá ve dvouhře žen, Petr Beran s Jindřichem Kukačem (Křemže) brali páté místo ve čtyřhře a blýskl se také Daniel Dvořák z českobudějovického Sokola, jenž ve dvouhře mužů postoupil také až do čtvrtfinále.

Jan Jinderle s Jiřím Jevickým vyhráli svou třídu na Rallye Český Krumlov.
Jel jako magor, hodnotí spolujezdec Jiří Jevický výkon pilota Jana Jinderle

Na cestě do něj se mu ale podařil skutečně husarský kousek, když v báječné bitvě dokázal vyřadit nasazeného hráče číslo dvě Lukáše Holuba 2:1 na sety. Kromě cenného skalpu se dočkal ještě dalšího ocenění, když při vyhlašování nejlepších hráčů loňského roku obsadil první místo jako badmintonista roku v kategorii juniorů.

Úspěchů mohlo být ještě více, ale do závěrečných bojů bohužel nemohli nastoupit obhájci loňského prvenství ve čtyřhře Jaromír Janáček a Tomáš Švejda (Český Krumlov), kteří po prvním dnu museli skrečovat čtvrtfinálové utkání.

Další mistrovství republiky se uskuteční v únoru příštího roku na jihu Čech v českobudějovické Sportovní hale a fanoušci badmintonu se mají nač těšit, protože to bude skutečná oslava sportu.