Tábor vyhlašoval nejlepší sportovce již po dvaadvacáté. Své krále a královny opět mají jednotlivci i kolektivy. Hvězdou Táborského deníku se v konkurenci pěti dalších nominovaní stali čtrnáctiletí fotbalisté z FC MAS Táborsko. Cenu spolu s trenérem přišli převzit Václav Cízler, Ondřej Boucníka a Adam Kokeš: 

Ačkoli na ty „opravdové dospělácké" výkony teprve čekají, kluci už teď přesně vědí, že u fotbalu chtějí zůstat. Tahá je ze špatných nálad. „Fotbal mě baví, dodává mi energii," zdůvodňuje Ondřej. Baví i Václava, který si fotbal vybral po vzoru svého otce. „Dává mi radost do života," přidává mladý gólman.
„Já se fotbalem hlavně odreaguju od školy a od stresů," dodává ještě Adam, který na tréninky do Tábora dojíždí z Horního Bukovska.
Jejich tým FC MAS Táborsko U 14 v anketě Táborského deníku zabodoval nejvíc. Ze šesti kandidátů získali od čtenářů nejvíc hlasů. Také si je zasloužili. „Vedlo se nám dobře, stříleli jsme dost gólů a vyhráli tabulku první ligy skupiny C. Hráli jsme například proti Karlovým Varům nebo Bohemce," hodnotil Ondra loňské výkony na hřišti. 

Jakub drží čelo ankety

Už před sobotním ceremoniálem se nechal slyšet, že by bral vítězství jako velké překvapení. A najednou je na světě…! Dvaadvacetiletý reprezentant táborského ČEZ Cyklo Teamu Jakub Skála po roce znovu obsadil okresní sportovní trůn a přiložil další hojivou náplast na sezonu, která pro něj měla po úspěších z počátku roku pořádně hořkou příchuť.

Jaká byla vaše reakce na obhajobu prvenství?
„Rozhodně je to pro mne překvapení, letos jsem to nečekal. Neměl jsem žádné závratné výsledky, asi se přihlíželo k celkovému vítězství v poháru a sedmému místo na mistrovství světa. Ale na uplynulou sezonu bych nejraději zapomněl."

Každá zkušenost- byť negativní – bývá občas i přínosná. Platí to i v tomto případě?
„Určitě ano, vím, že si mám dávat větší pozor na své zdraví. Byl jsem v podstatě nekonečně nemocný. Objevil se vir, měl jsem angínu a nedokázal pořádně trénovat. Vlastně se to táhne od mého zranění na silnici, po kterém jsem měl dvoutýdenní výpadek, Tam to všechno začalo."

Sezonu jste nakonec kvůli zdraví skončil předčasně. Bylo to těžké rozhodnutí?
„Rozhodl jsem se tak po mistrovství republiky, které jsem jel nachlazený a nedopadlo pro mne dobře. Seděl jsem pak asi hodinu v autě a byl jsem vším hrozně zklamaný… Nakonec jsem se takhle rozhodl a dá se říct, že to bylo dobře. Vyčistil jsem si hlavu a dal si od všeho odstup."

Máte nějaká konkrétní přání do nadcházejícího období?
„Hlavně si samozřejmě přeju, abych neměl nějaký vážnější zdravotní problém. Ty dva týdny bych už nikdy nechtěl zažít…! Rozhodně bych si přál svoje výsledky zase vylepšit. Minimálně tady v českých podmínkách chci být nejlepší. Důležité je se na to dobře připravit."