V Krakově to velmi dobře zná, daří se mu tam, proto si také od první až do poslední jízdy zdravě věřil. „Do semifinále jsem postoupil jako první,“ přikyvuje.

Finále už mu nevyšlo úplně podle plánu. „Neodpustil si při jízdě tři trestné dotyky a to stačilo na třetí místo.“ Stříbro v závodě ME bral další kajakář z české reprezentace Martin Rudolfer.

Jakub Krejčí pádluje v barvách Dukly Brandýs nad labem. „Na mistrovství Evropy odjížděl jako papírově největší favorit,“ přibližuje závodníkův otec a trenér Karel Krejčí, fakt, že Jakub je na kajaku v bouřících peřejích aktuální juniorskou světovou jedničkou. „Proto byl nejdřív z výsledku zklamaný,“ popisuje.

„S odstupem času medaili beru jako úspěch,“ říká po návratu domů talentovaný vodní slalomář smířlivě.

Cenný kov nejen rozšíří řadu mezinárodních úspěchů, ale má také další velmi významný rozměr. „Medaile mi zajistila jistila start v závodě Světového poháru dospělých, který se pojede ve slovinském Tacenu.“

Český tým získal na mistrovství Evropy v Krakově, které se jelo ve věkové kategorii do 23 let a v kategorii juniorů úctyhodných patnáct medailí. Tato bilance je opravdu ohromující. „Přivezli jsme z Polska pět evropských titulů a jako bonus ještě brambor,“ usmívá se Krejčí.

Do rekapitulace totiž zahrnul i nepopulární čtvrtá místa svých kolegů, která ale také vypovídají o vysoké výkonnosti českých vodáků.

Mistrovství Evropy v Krakově jasně ukázalo, že český vodní slalom má nejen tradici, ale také vynikající generaci talentovaných závodníků, mezi které bezesporu Jakub Krejčí patří.

„Stali jsme se už poněkolikáté jasně nejúspěšnější zemí evropského šampionátu,“ těší českobudějovického sportovce, který má před sebou celou kariéru.