Speciální plážové hřiště jen pro tuto událost už v současné době pomalu vyrůstá vedle IGY Centra. Na první pohled možná bláznivý, na druhý však velice originální nápad.

„Jedním z důvodů, proč tak organizačně náročnou dvoudenní akci IGY Centrum pořádá, je zaujmout a pobavit všechny aktivní lidi, kteří ocení netradiční akce a rádi reagují na různé výzvy," říká Petra Divišová, marketingová manažerka IGY Centra. „Věřím, že takových lidí se v jižních Čechách najde víc než dost."

Výjimečný turnaj v plážovém volejbale stylovým způsobem symbolicky ukončí letní sezonu.

Navíc se dá konstatovat, že záměr oslovit širší veřejnost  se organizátorům už nyní vydařil. „Vzhledem ke značnému zájmu se kvalifikační část odehraje kromě speciálního kurtu u IGY navíc také v prostorách Beach Areálu v českobudějovické Stromovce," říká Petra Divišová.

Z kvalifikace postoupí osm nejlepších dvojic. Ke každé z nich se přidá jeden hráč VK České Budějovice a tyto trojice si to rozdají v sobotním finále. Do hry se zapojí téměř kompletní kádr Jihostroje. Chybět budou jen zraněný Mach a reprezentanti Sobotka s Hupkou.

Vedle jedinečné možnosti zahrát si spolu s extraligovými hráči čeká na všechny návštěvníky IGY Beach Cupu další doprovodný program.

„Skutečně nepůjde jen o volejbal samotný. Volejbal je rodinný sport, a tak průběh turnaje doprovodí živá hudba či dětské aktivity a jiné zábavné záležitosti," představuje Libor Matoušek, marketingový zástupce volejbalového Jihostroje.

Poslední možnost přihlásit se do turnaje mají všichni zájemci do dnešního večera na webu www.igycentrum.cz.

Doprovodný program

pátek 30. srpna 
(kvalifikace, u sportovní haly):

– koncert kapely Papouškovo sirotci

– grilování

sobota 31. srpna 
(finále, IGY Centrum):

– dětský koutek s klaunským představením a šaškem na chůdách

– živá hudba, roztleskávačky

– soutěž se značkou Somersby o stylový iPad mini

– občerstvení pro návštěvníky

– koncert skupiny Airfare (od 16:30)