Ve finálové sérii proti Humpolci zvládli oba domácí duely; a protože si už před týdnem přivezli jednu výhru z Vysočiny, mohli právem slavit prvenství v oblastním přeboru spojené s právem účasti v republikové soutěži.

BK TÁBOR – JISKRA HUMPOLEC 77:71

(stav po čtvrtinách 21:22, 37:39, 63:51)

V sobotním utkání, které se dlouho hrálo podle ryze ofenzivních not, si hostující vítěz základní části udržoval mírný náskok. Ve třetí čtvrtině ale domácí udeřili, vyhráli ji 26:12 a tím se dostali do rozhodujícího úniku.

Nejvíce bodů BK Tábor: Dundálek 17, Mesz 12, Hušek, Petr Heršálek, Kratochvíl po 10.

BK TÁBOR – JISKRA HUMPOLEC 68:59

(stav po čtvrtinách 17:10, 33:24, 53:40)

Nedělní duel měl opačný scénář než ten předchozí. Od úvodních minut v něm dominovaly obrany a Táborští se trvale těšili z několikabodového náskoku. Po poločasovém vedení o devět bodů vytáhl domácí celek rozdíl ve skóre až do dvouciferné podoby. Pět minut před koncem střetnutí vedl o osmnáct bodů, Humpolečtí ale finále nezabalili a minutu před čtvrtou sirénou se jejich manko ztenčilo na šest bodů. Zásluhou zlepšení v proměňování trestných hodů už si ale táborská parta utkání pohlídala a v zaplněné hale mohl vytrysknout mohutný gejzír postupové euforie. Naopak humpolečtí hráči opouštěli palubovku se svěšenými hlavami – jejich finálové přeborové prokletí trvá už třetí sezonu po sobě…

Nejvíce bodů BK Tábor: Toman 24, Dundálek 14, Mesz 10.

Trenér táborského týmu Jiří Plevač nešetřil na adresu svého týmu superlativy, a to především po nedělním střetnutí: „V sobotu nás soupeře v prvním poločase přehrával, hlavně svojí fyzickou převahou. I tak to ale kluci zvládli a dotáhli zápas k vítězství. Před nedělí jsme si řekli, že dáme do hry úplně všechno, poslední zbytky sil a zkusíme finále rozhodnout doma. Strašně důležité a klíčové bylo, že jsme už tak dobrou obranu v tom nedělním zápase ještě o pořádný kus zlepšili. Kluci jezdili jako motorové myši, bojovali a vyhráli naprosto zaslouženě. Pochválit musím i diváky, ti nám v hale vytvořili opravdu parádní kulisu.“