Ze scény play–off oblastní ligy nemilosrdně smetla vítěze základní části z Holubova, táborskou šatnu naopak zaplavila mohutným přívalem radosti.

SK TÁBOR – HOLUBOV 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Branky Tábora: Zayml, O. Menzel, Kolomý, Perník.
V prvním střetnutí semifinálové série podlehli Táborští vládcům dlouhodobé části soutěže 1:4. Do sobotního domácího střetnutí proto rukovali s jasným cílem zvítězit a vrátit ještě sérii k rozhodující bitvě do Českých Budějovic. A to se jim také po výborném výkonu podařilo!

Mužstvo hostující Betonovy sice vykročilo do druhého souboje aktivněji, v 5. minutě se ale domácímu Zaymlovi znelíbili pavouci v horním růžku Daškovy branky a zasáhl je projektilem znamenajícím vedení Tábora. O tři minuty později se prezentoval další dělovkou pod horní tyč Ondřej Menzel a uspal seběvědomí favorita druhým gólem. Když pak celek SK přečkal vyloučení Perníka, přenesl si dvoubrankový náskok i do druhé části hry.

Osud měl ale pro sobotní semifinálový duel připraven podstatně zamotanější scénář a pomohl holubovskému týmu zpět do sedla. Už ve druhé minutě prostředního dějství si srazil přihrávku hostů do vlastní sítě Pospíšil a ve 25. minutě Betonova při přesilovce s potřebnou dávkou štěstí vyrovnala na 2:2. Pro třetí periodu sáhli táborští hráči pro vyčkávací taktický plán s úkolem neinkasovat a vyčkat na soupeřova klopýtnutí. Zlomový moment se narodil ve 40. minutě. Po táborské chybě ve středním pásmu se řítili tři hráči Holubova na osamoceného obránce Gärtnera, ten ale nebezpečí zažehnal a ještě stihl vyslat na zteč Perníka, který své sólo přetavil v rozdílovou domácí trefu. Minutu a půl před závěrečnou sirénou vtiskl pečeť na nedělní cestovní poukaz do Českých Budějovic Kolomý.

HOLUBOV – SK TÁBOR 2:5 (0:2, 0:3, 2:0)

Branky Tábora: Kolomý, Pospíšil, Burda, Zayml, Hrouda.
Lepší start do rozhodující třetí bitvy si snad táborští hokejbalisté ani nemohli přát. Síť za holubovským gólmanem rozvlnila už jejich první střela v podání Kolomého. V dalších minutách se celek z Tábora ubránil dvěma slepeným přesilovkám soupeře, a naopak hned při své první početní výhodě udeřil – jeho druhý gól obstaral kapitán Pospíšil.

Zápletka z předchozího duelu na „Sojčáku“ se navzdory domácím očekáváním nekonala. V 19. minutě se prosmýkl do zakončení táborský štírek Burda a knokautoval naděje Holubova přesnou střelou mezi brankářovy betony – 0:3. Brzy poté se museli hosté bránit dvojnásobné početní převaze Betonovy, v defenzívě ale obstáli a v polovině střetnutí se za to odměnili čtvrtým gólem Zaymla po přihrávce Hroudy. Minutu před druhou přestávkou si oba hráči své role prohodili a mezi střelce se zapsal i posledně jmenovaný.

V poslední třetině už táborští hráči bojovali výhradně s potlačením vlastní euforie. To se jim dlouho dařilo, až tři minuty před koncem neubránili další holubovskou přesilovku pěti proti třem. Šokující nulu na domácím kontě v ní nejprve vymazal Císler a v pokračující početní výhodě stanovil konečný výsledek střetnutí Kaše. To už ale hokejbalisty z Tábora nikterak nemrzelo; po třech letech bez medaile slaví postup do finále, ve kterém se pokusí zaskočit další favorizovaný tým – písecký Švantlův Dvůr. První zápas série o zlato se hraje už tuto sobotu dopoledne u Otavy.

SK TÁBOR: Straka – Gärtner, Z. Menzel, Pospíšil, Drda – Prštický, Perník, Burda – Zayml, Kolomý, O. Menzel – Hrouda, Portl, Holický.