V roli vedoucího týmu soutěže vyrukuje do dalších bojů mužstvo táborského SK. Na úvod jara změří své síly se soupeřem, jenž obývá opačný pól soutěže. Českobudějovičtí Vikingové zatím plní roli outsidera krajské ligy a zisk pouhých čtyř bodů ze třinácti zápasů je pro ně hodně nelichotivou vizitkou. Hráči od Jordánu stihli během sezony posbírat o devětadvacet bodů víc než jejich sobotní hostitel, a to ještě absolvovali oproti všem soupeřům o jeden či dokonce dva zápasy méně. O utkání víc má na kontě i druhý tým tabulky z Blatné, který jako jediný šlape hokejbalistům Tábora na paty a ztrácí na ně jediný bod.

Do prvního střetnutí v novém kalendářním roce může trenér Jaroslav Pátek počítat s pomocí tradičních extraligových pendlů z Vlašimi. Mužstvo ovšem zapsalo na svou soupisku i zcela čerstvé posily. Do branky se počítá s mladým odchovancem soběslavského hokeje Ondřejem Drachovským. Po skončení hokejových povinností Táborští rádi uvítají ve svém středu také obránce juniorky a nově i A-mužstva HC Tábor Filipa Novotného.

Jak už bylo avizováno, v sobotním zápase s českobudějovickými Vikingy bude celek z Tábora plnit na hřišti TJ Vltava roli výrazného favorita. Doma papírově slabšího soupeře nikterak nešetřil a zapsal si do tabulky dvouciferné vítězství 12:0. Dosáhnou jeho hráči na bezproblémový bodový zisk i v odvetném střetnutí?