Zápas s posledním týmem tabulky mu měl posloužit jako první příležitost k hledání optimální sestavy pro play–off.

HORNÍ BŘÍZA – SK TÁBOR
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky Tábora: Portl, O. Menzel, Kolomý, T. Gärtner.

Domácí mužstvo ale vyrukovalo do zápasu lépe a už ve 3. minutě ho Votava poslal do vedení. Táborští hledali rychlou odpověď ve dvou následných přesilovkách, gólově se však prosadili až minutu a půl před první přestávkou, kdy se trefil Portl.
Ve druhé třetině poslaly přesné zásahy O. Menzela a Kolomého celek SK do dvoubrankového vedení, místo uklidnění ale přišla další komplikace. Nejprve vyfasoval za oplácení a krvavé zranění soupeře trest do konce utkání Hraňo a vzápětí fauloval při přesilové hře Horní Břízy také O. Menzel. Domácí hráči využili dvojnásobnou početní převahu už po patnácti vteřinách a Kabát snížil, víc už jim toho ale hosté do konce druhé třetiny nepovolili.
Ve 32. minutě překonal domácího gólmana Maniše dělovkou od modré Gärtner, a přidal tak pojistku na vedení Tábora. Tři minuty před koncem sice vtiskl zápasu nádech dramatu Gärtnerův nešťastný vlastní gól, hostující mužstvo už ale zasloužené vítězství ze svých rukou nepustilo.

SK TÁBOR: Pátek – Pospíšil, Drda, T. Gärtner, Trajer – A. Křepelka, Terber, O. Menzel – Hrouda, Portl, Z. Menzel – Kolomý, Holický, Hraňo, Košárek.