Hráče Spartaku MAS Sezimovo Ústí zavane los soutěže do haly plzeňského Talentu.

Rezerva extraligového západočeského týmu odstartovala do odvetných bojů poměrně ospale. V brankově bohatém domácím duelu se Strakonicemi sice zvítězila 34:30, v Písku a na půdě chodovského „béčka“ ale musela strávit porážky 19:27, resp. 25:33. Mladému plzeňskému mužstvu se tak nejen vzdálili soupeři z výsluní tabulky, a navíc před sebe pustilo městského rivala ze Slávie VŠ.

Sezimoústečtí házenkáři si povezou k sobotnímu dopolednímu utkání notnou dávku pohody okořeněnou o novou špetku motivace. V minulém střetnutí s Bohemians (23:16) protáhli svou druholigovou neporazitelnost na devět zápasů v řadě. A protože vedoucí tým Prahy 4 doma nečekaně klopýtl s „béčkem“ Třeboně (remíza 30:30), ztenčil se odstup Spartaku MAS od lídra tabulky na pouhé dva body. Stejný počet bodů jako „Ševci“ má i třetí Písek, a soutěž tak dostala před vzájemnými zápasy všech tří konkurentů nový rozměr. Výhodou pro reprezentanty Táborska může být skutečnost, že se s oběma spolufavority popere o body v domácím prostředí. Tak daleko ale svěřenci trenéra Petra Havla myslet nemohou. V sobotu je čeká zápas s mladým plzeňským týmem, který patří k obávaným protivníkům a hlavně doma neprodává svou kůži lacino.

Už první vzájemný zápas obou soupeřů nabídl divákům sezimoústecké hale dramatickou podívanou. Misky vah se v něm nakonec překlopily na stranu Spartaku, který si zapsal do tabulky výhru 23:22.