V úvodním kole Českého poháru se vypravili do Strakonic k zápasu se svým tradičním rivalem z druholigové soutěže.

STRAKONICE – S. ÚSTÍ
22:28 (12:15)

Vúvodních minutách byli domácí lepším týmem, na rozdíl od hráčů Spartaku MAS se jim dařil přechod do útoku a dvakrát získali dvoubrankový náskok. Hostující mužstvo se však postupem času zkoncentrovalo, zlepšilo obranu a využilo několika technických chyb soupeře k obratu ve vývoji skóre. Poprvé se dostali Sezimoústečtí do vedení při stavu 7:8, a také díky tomu, že Strakonicím nedovolili zužitkovat dvě přesilovky, vytáhli svůj náskok až na rozdíl tří branek.
Druhá půle už se octila zcela v režii hostujícího týmu. Domácí hráči sice dokázali hned v úvodu snížit na 14:15, následnému náporu Spartaku MAS už ale čelit nedokázali. Celek ze Sezimova Ústí tak dokráčel k zaslouženému postupu a už za dva týdny se mohou jeho příznivci těšit na zápas druhého pohárového kola proti plzeňské Slavii VŠ.
Petr Havel, trenér Spartaku MAS Sezimovo Ústí: „Pochválit musím za výkon oba brankáře i obranu. V útoku ale nejsem spokojen, neboť se projevila naše tradiční slabina v proměňování vyložených šancí.“
Filip Moravec, vedouc mužstva HBC Strakonice: „Stále se sehráváme, což je znát. Sezimák přijel v solidní sestavě a potvrdil své zkušenosti. V první půli jsme sázeli na rychlé protiútoky, ale měli jsme problémy hrát do postavené obrany. Po změně stran nás trápila defenzíva a soupeř si vítězství pohlídal. Takovýmto způsobem bránit nemůžeme. Naši mladí kluci zahráli dobře, ale přece jen je znát přechod z mladšího dorostu mezi muže.“
SESTAVA A BRANKY SPARTAKU MAS: Radimecký, Sedláček – T. Brožek 10, P. Brožek 7, Svoboda 3, Král 3, Sechovec 2, Havel 1, Živný 1, Hladký 1, Pěnka.