V neděli od 10.30 hodin vyzve domácí Spartak MAS na souboj tradičního soupeře, mužstvo Bohemians Praha.
„Klokani“ nepatří k příliš oblíbeným protivníkům sezimoústeckého týmu. V minulém ročníku s nimi sice neměl slitování a dvakrát je hladce porazil (v Praze 25:17, doma 29:17), úvodní vzájemné střetnutí této sezony ale přichystalo hráčům Sezimova Ústí první ztrátu v podobě remízy 23:23. V druholigových střetnutích produkují typicky pražskou házenou založenou na agresivní obraně a rychlých protiútocích.

Mužstvo Bohemians sídlí po třinácti odehraných kolech na 8. příčce jihozápadní skupiny a má na kontě o polovinu méně bodů než jeho nedělní hostitel (11). V minulém týdnu zelenobílí opanovali derby s „béčkem“ Chodova a zvítězili v něm jednoznačně 28:20. Spravili si tak chuť po předchozí porážce 24:27 na strakonické půdě.

Fanoušci Spartaku MAS budou určitě zvědavi, zda jejich tým naváže na předchozí úspěšnou sérii, díky které se drží na druhé příčce hned za favorizovaným celkem Prahy 4. Premiéru na domácí palubovce si pozítří odbyde novic v dresu Sezimova Ústí Vojtěch Štěch, který přispěl k minulé výhře v Rokycanech (24:21) čtyřmi brankami.