Po domácí výhře nad třeboňskou rezervou si tentokrát dojeli pro cenné dva body do Rokycan.

ROKYCANY – SPARTAK MAS
21:24 (10:15)

Sezimoústecká výprava dorazila do rokycanské haly vinou sněhové kalamity až těsně před plánovaným začátkem střetnutí. Nedostatečná rozcvička a nesoustředěnost se také podepsala pod ospalý vstup hostů do zápasu, čehož Západočeši využili a až do patnácté minuty si udržovali vedení (4:1, 5:3, 7:6). V dalším průběhu první půle ale hráči Spartaku MAS zlepšili svou defenzivní činnost a ráznou bodovou šňůrou otočili výsledek na poločasových 10:15.

Domácí celek přesto ani po přestávce neslevil ze svého nasazení a tvrdé hry, a zůstal tak do posledních chvil ve hře o bodový zisk. Sezimoústecký favorit tentokrát opět nechal „promluvit“ svou obvyklou slabinu v proměňování vyložených střeleckých příležitostí. Z tradičně vysoce kvalitního výkonu tentokrát slevila také obrana včetně brankářů. Mužstvu citelně chyběl zraněný Tomáš Brožek, velmi solidní premiéru si naproti tomu odkroutil v sezimoústeckém dresu novic Vojtěch Štěch z Třeboně (odchovanec soběslavské házené).

SESTAVA A BRANKY SPARTAKU MAS: Sedláček, Janků – P. Brožek 7, Sechovec 5, Štěch 4, Svoboda 2, Havel 2, Vincenc 2, Kejval 1, Živný 1, M. Bláha, Král.

Na čele druholigové skupiny Jihozápad se nic nezměnilo – vede Praha 4 s náskokem tří bodů před jihočeskou dvojicí Sezimovo Ústí, Písek.