Posune je domácí hala do vyšších sfér?

Díky solidním podzimním výkonům a především skvělému jarnímu tažení se hráči ze Sezimova Ústí do poslední chvíle natahovali po prvenství v soutěži a postupu do první ligy, nakonec ovšem zůstali jen o skóre ve stínu šťastnějšího Sokola Košutka.

VYNIKAJÍCÍ JARO

V hodnocení jarní části není ani stopa po výrazných negativech. V kvalitativně velmi dobré soutěži se celek Spartaku MAS pustil do mohutné stíhací jízdy vedoucího dua Košutka – SK Praha 4. V domácím milevském azylu nezaváhal sezimoústecký celek ani jednou, ale famózně si vedl i venku. Například vítězné duely na Spartě, v Plzni s SCM či v Písku proti Strakonicím měly ze strany Spartaku výbornou úroveň. Jedinou jarní prohru utrpěli svěřenci trenéra Petra Havla v hale pražských Bohemians, na poslední chvíli přeložený zápas byl ale později zkontumován v jejich prospěch z důvodu neoprávněného startu jednoho z domácích hráčů. I přes tradiční boj s tréninkovými podmínkami a úzkým kádrem se nakonec stali Sezimoústečtí suverénním králem jarní části. O konečné prvenství je připravil jen několikabrankový rozdíl v celkovém skóre v porovnání s první Košutkou.

KONEC ČEKÁNÍ NA HALU

Největší zbraní mužstva Spartaku MAS byla jednoznačně hra obrany v čele s brankářem. V útočné fázi se podařilo rozložit střelecké zatížení na všechny posty – křídla, spojky i pivoty. Nejlepším jarním střelcem týmu byl Milan Svoboda (na snímku s č. 5, 52 branek) a P. Brožek (47). Právě úspěšnost v zakončení by se dala označit za jedinou výraznější slabinu sezonních bojů. Odráží se v ní především nevalné tréninkové možnosti.
Končící výstavba nové haly je těchto dlouholetých potíží konečně zbaví. Nejenže získají důstojné zázemí pro všechna svá družstva, ale zvýší se i celkový zájem o házenou v celém táborském regionu. V blízké budoucnosti by klub rád sázel na vlastní líheň, a proto zve do svých řad nové zájemce. Ti se mohou hlásit přímo v sezimoústeckém areálu házené.