V Českém poháru letos nastupuje celkem 67 družstev. Na začátku jeho programu bylo kvalifikační kolo v oblastech Západ a Východ, které určilo obsazení již bodovaných základních skupin. Po odehrání jejich dvou kol a na základě konečného umístění se jednotlivé celky rozřadily do devíti osmičlenných či sedmičlenných finálových skupin. Táborský Volejbal se vměstnal do předposlední skupiny H a stal se pořadatelem jejího úvodního dějství.

Na domácí palubovce odehrály táborské žákyně šest utkání a po úplně posledním hvizdu ji rozhodně mohly opouštět se vztyčenou hlavou, byť se musely spokojit s obsazením 5. místa. Na úvod sice navzdory slibnému prvnímu setu podlehly pozdějším vítězkám ze Spiritu 0:2, všechna další střetnutí rozhodoval až tie-break. Na druhý bod si v něm svěřenkyně trenéra Přemysla Oulíka sáhly třikrát, utrpěné bodové ztráty jim ale valy naději na lepší umístění, případně i posun do vyšší skupiny. Tu si v příštím finálovém kole zahrají týmy Spiritu a Kolína, které u Jordánu obsadily první dvě příčky. Do poslední skupiny se naopak propadla družstva Uherského Hradiště a Jaroměře.

Výsledky Volejbalu Tábor: - Volejbal Spirit 0:2 (celkový poměr míčů 27:50), - Uherské Hradiště 2:1 (61:59), - Vsetín 1:2 (61:57), - Mnichovo Hradiště 1:2 (53:66), - Kolín 2:1 (52:54), - Jaroměř 2:1 (59:58).
Konečné pořadí: 1. Volejbal Spirit Říčany 14 bodů, 2. Volejbal Kolín 12, 3. Sokol Mnichovo Hradiště 11, 4. Austin Vsetín 10, 5. Volejbal Tábor 8, 6. Slovácká Slavia Uherské Hradiště 5, 7. Jiskra Jaroměř 4.
Sestava táborského týmu: Barošová, Bártová, Čápová, Kanovová, Liner, Melichová, Oulíková, Přibylová, Svitáková, Šmídová, Tomášková, Tučková, Zelenková.

Příští finálové kolo tedy stráví táborské hráčky znovu ve skupině H. Opět se v něm potkají s Mnichovým Hradištěm a Vsetínem, novými soupeři budou pražské celky ASBC Braník, ZŠ Mikulova Praha, a také novoborská Jiskra.