Účastnila se gymnastická družstva z celého kraje, aby se ty nejlepší kvalifikovala na republikové finále. Nechyběly ani reprezentantky z okresu Tábor, konkrétně svěřenkyně Jany Čížkové z Oddílu sportovní gymnastiky Tučapy.

DVĚ ZLATA Z KRAJE

Do krajského města s nimi vyrazila Jana Čížková s Lenkou Jedličkovou. Deset dívek předvedlo své umění v kategorii gymnastických dvojic od 11 do 13 let a osm v kategorii od 14 do 16 let se skladbou To jsme my.

„Vyhrály jsme první místa, ale je to také o tom, že na krajském kvalifikaci nebývá velká konkurence,“ upozornila trenérka Jana Čížková.

Skladby se dělí na tanec, aerobik a gymnastiku. „Loni se nám povedlo zvítězit i v celorepublikovém finále v Praze,“ upozornila. A tak doufá, že i letos se zadaří. „Jde o to jakou mají dívky úroveň, v neděli mě úplně dojaly, jak jsou šikovné,“ pochválila své cvičenky.

V mladší kategorii soutěžily Natálie Jedličková, Gabriela Švejdová, Sofie Flašková, Tereza Štěpánová, Marie Hrušková, Magdaléna Chramostová, Magdalena Klečatská, Adéla Hrochová, Natálie Švejdová a Anežka Kornherrová.

V druhé kategorii od 14 do 16 let získaly také zlato. „Autorkou skladby je Natálie Jedličková, holky trénovaly s pódiovkou půl roku a tyto závody pro ně byly premiéra,“ upozornila.

Uprostřed tělocvičny se ukázaly Tereza Zemanová, Sofie Flašková, Adéla Hrochová, Aneta Skaláková, Gabriela Švejdová, Natálie Jedličková a Marie Hrušková. „Jedná se o propojení akrobacie, baletu a gymnastiky,“ upřesnila.

Díky hodnocení šestičlenné odborné poroty si tak členky oddílu přivezly domů hned dvě zlaté medaile.