V zajímavém utkání prokázali mazáci lepší pohyb po ledě i pohotovější střelbu a zaslouženě zvítězili rozdílem třídy v poměru 14:4.

Už při rozcvičení létaly třísky, když Jan Peterka při pokusu o střelu zničil hokejku. „Už něco pamatovala,“ konstatoval Honza při urychleném shánění náhradní hole.

Střelecky se vedlo Janu Štohanzlovi, který se trefil pětkrát, dále skórovali Jakub Navrátil (4x) a David Klusák (3x), všichni z mužstva „starých“. Na druhé straně se dvakrát trefil Zbyněk Musiol.

Nelze nezmínit Martina Kučeru, který si připsal šest kanadských bodů za gólové přihrávky. „Tak to jsem celý já, známý dobrák,“ zhodnotil své počínání na ledě.

Povedený duel řídil ze střídačky asistent Karel Ilčík za pomoci Matěje Mrsiče, kterému nedorazily z domova brusle a nabízené s omluvou odmítl.

V souboji gólmanů zvítězil Zdeněk Koukal, který měl výhodu pevné obrany vítězů. Naopak Michal Toma v brance ,,mladých“ vytvořil 72 zásahy rekord stadionu, ovšem za děravou obranou víc dělat nemohl.

Poklidný průběh duelu okořenila bitka mezi kapitánem Jakubem Navrátilem a mladíkem Petrem Zavadilem , která skončila těsným vítězstvím kapitána. Asi to tak muselo být, ozývalo se nedůvěřivě ze střídačky „mladíků“.

Průběh celého utkání pečlivě sledoval šéftrenér táborské hokejové mládeže Štěpán Kadilák, který po ukončení zajímavého duelu vyhodnotil a odměnil nejlepší borce z každého týmu. Z družstva mladých to byl Zbyněk Musiol a z týmu vítězů Jan Štohanzl.
„Hlavně, že se nikomu nic nestalo, příště jim to nandáme my,“ zaznívalo z hloučku poražených mladíků.

Krásná akce…Opravdu se to vydařilo po všech stránkách a taky díky táborským „hokejkám“ za zapůjčení výzbroje a odborné pomoci při oblékání zejména gólmanů.

Karel Ilčík