Na své zápasy se chystají nejen oba zástupci Táborska v první lize žen, ale tak divizní muži 1. FbK Tábor.

PRVNÍ LIGA ŽEN

Hráčky 1. FbK Tábor a Banes Florbalu Soběslav si o víkendu opět vymění dva soupeře, kteří sídlí ve středu tabulky prvoligové skupiny Západ.

Táborská družina podnikne útok na druhý sezónní zisk, který by ráda připojila k dosavadní jediné výhře. Už v sobotu si to rozdá v pražské Unihoc aréně s aktuálně šestým FBC Texas, nedělní podvečer stráví v hale sedmých kladenských Kanonýrek.

Soběslavský celek se zatím smutně krčí na dně tabulky a touží po první bodové výslužce. Nejbližší příležitost vybojovat premiérový úspěch bude mít v sobotu na Kladně, o den později se pokusí oloupit pražský FBC Texas.

DIVIZE MUŽŮ

Také táborští florbalisté stráví nadcházející víkend na cestách, s sebou si ale povezou podstatně lepší náladu. V úvodních čtyřech kolech divizní skupiny C už si stihlo vyzkoušet všechny varianty výsledků a zisk šesti bodů je prozatím usadil na lichotivé páté pozici.
Aktuální postavení nejbližších soupeřů nabízí slibnou příležitost ke zbohatnutí. V sobotu od 18 hodin se o ni poperou v hale Peaksportu Litomyšl, který zatím s jediným bodem na kontě uzavírá pořadí soutěže.

Nedělní šesté pokračování divizních bojů zavede mužstvo 1. FbK do Dolní Cerekve, kde má svůj domovský stánek FBŠ Jihlava. Domácí hráči prozatím vybojovali jediné vítězství, to když srazili do kolen jindřichohradecký Slovan (7:3). V pořadí soutěže prozatím Jihlavští uvízli na 10. příčce.