Už v sobotním programu, který byl určen kategoriím žáků a juniorů, propukla obrovská radost ve výpravě táborského Karate-P-Klubu. Devítiletý Filip Votruba vybojoval stříbro v kata i v kumite, což mu v konečném součtu vyneslo mistrovský titul v kombinaci. Tento výsledek je obrovským úspěchem nejen pro samotného šampiona, ale také pro celý tým. Potvrzují to i slova jedné z jeho trenérek Ivety Pěknicové. „Máme radost, že se Filipovi povedlo zúročit veškeré úsilí z tréninků, víkendových seminářů a individuální přípravy v tak krásný úspěch,“ podotkla.

Prestižní záležitostí byla už jen samotná účast dalších zástupců Karate-P-Klubu mezi tuzemskou elitou. Této soutěže se totiž nemůže zúčastnit každý, ale pouze ti, kteří v daném roce získají dostatečné množství bodů za umístění na dvou národních pohárech, případně na krajském přeboru.

Barvy klubu reprezentovali v žákovských kategoriích také Lucie Švejdová, Filip Havel, Vojtěch Šonka a Adam Říha, kteří všichni soutěžili v žákovských kategoriích, a juniorky Zuzana Šilhavá a Nela Sumerauerová. Koučem byl Jiří Havel, a na soutěži nechyběl ani Josef Pěknic.

O den později se do Štěrbohol vypravilo kvarteto závodníků Karate-P-Klubu s koučem Radimem Havrlantem. V individuálních soutěžích startovaly mladší dorostenky Hana Lípová s Karolínou Dobrovskou a starší dorostenec Lukáš Merxbauer. Mezi českou elitou se bili statečně, ale na stupně vítězů nedosáhli. Kata tým dívek doplnila Žaneta Kváčová a dopomohla mu k zisku pěkného 6. místa.