1. Fbk Tábor - Pelhřimov
     1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Výsledek zápasu táborských florbalistů neodpovídá skutečnému obrazu hry. Propastné skóre zapříčinila především neschopnost domácích proměňovat vypracované šance.

V první třetině působil hostující celek spíš zakřiknutějším dojmem.

Zhruba po dvou střídáních ale dokázal hru vyrovnat a podařilo se mu dostat i do dvoubrankového vedení.

V následující periodě drželi míč spíš hráči Fbk. Až do 10. minuty, kdy rozhodčí z jejich řad vyloučil Josefa Mareše. Dostal dvouminutový trest. „Začali jsme se soustředit spíš na výroky rozhodčího a debaty se soupeřem. To ovlivnilo zbytek třetiny,“ kritizuje projev týmu v oslabení hrající trenér Martin Drtina.

V poslední třetině za stavu 0:3 už nemělo Fbk co ztratit. „Dostávali jsme soupeře pod tlak, ale tím spíš se zas on dostával do brejků. Celkový výsledek mohl být úplně jiný a bylo možná i na vítězství, ale neustále doplácíme na neproměňování mnoha šancí, “ vrací se Martin Drtina k utkání.

1. Fbk Tábor – Jihlava
   6:7 (1:0, 2:3, 3:4)

Neschopnost prosadit se v zakončení zůstala pro 1. Fbk typickou i v nedělním zápase s Jihlavou. „Prohra mě hodně mrzí, protože jsme předvedli asi nejlepší letošní výkon. Jestli měl soupeř deset šancí, tak je to moc. Z nich ale dokázal dát sedm gólů. Z našeho nepřeberného množství gólových příležitostí ale padlo jen šest branek,“ bilancuje Martin Drtina. Zvlášť v první třetině domácí k ničemu soupeře nepustili. Přesto z převahy odkázali vytěžit jedinou branku. „Diváci se bavili. Měl jsem v tu chvíli dobrý pocit a vypadalo to, že máme zápas pod kontrolou,“ popisuje Drtina.

Po první přestávce ale Tábor vytvářel chyby a umožnil Jihlavě srovnat, která nakonec pro sebe třetinu získala.

V 16. minutě poslední části se dokonce dostala rychlými góly do dvoubrankového vedení. Domácí celek takticky zareagoval s power – play.

Jenže ve hře o šesti bez gólmana inkasoval do prázdné branky. V posledních minutách ale ještě dokázal zdramatizovat zápas. Ve vlastním oslabení snížil na rozdíl dvou gólů a necelé dvě minuty před koncem se ještě trefil Michal Drtina. Aspoň remíza se však nepodařila vybojovat.

Martin Donát