Ještě před jeho startem obstarali chutný předkrm vítězný Adam Šiška (žáci 8 – 9 let) a bronzový Ondřej Kozojed (mladší žáci).

TÁBORSKÁ SENZACE

Do boje v ZON starších žáků vyrukovalo rekordních 52 borců. Čtyři sta metrů dlouhá plavecká část o ničem nerozhodla, ale už v úvodu cyklistiky se vytvořila osmnáctičlenná vedoucí skupina. V ní si hlídali dobré a bezpečnou pozice táborští Martin Kozojed, Jakub Homola a David Korous. Prvně jmenovaný závodník se ve druhém depu odtrhl od smečky pronásledovatelů a vydal se na trať běhu z první příčky. Tempo bylo pekelné, ale táborský reprezentant ho dokázal ještě stupňovat a k obrovské radosti týmových parťáků i dalších členů Triathlon Teamu proťal cíl na první příčce!

„Je to bomba,“ zářil trenér Micha Háša. „Nejen pro Martina, ale vlastně pro celý český triatlon, protože v minulosti bylo pro Čechy velice těžké získat medaili, natož pak vyhrát,“ dodal s nadšením.

Společně se třetím Šimonem Michálkem z PK Jindřichův Hradec a sedmým týmovým souputníkem Jakubem Homolou pak Martin Kozojed slavil i prvenství v týmové soutěži před doposud neporazitelnými Maďary.

Mezi dívkami se představila Kateřina Mičková a navzdory tomu, že byla po nemoci, si vydobyla si 4. místo. Také ona si tak odvezla z Příbrami týmové zlato. Nadějný start do závodu prožila Denisa Červenková, ale došly jí síly a skončila nakonec dvanáctá.

V dorostenecké kategorii odvedl dobrou práci čtrnáctý Robert Kostlán, a nebýt utrápeného běhu, mohl pomýšlet dokonce na elitní desítku. Dobrý konečný výsledek si na cyklistice „odstřelila“ Eliška Říhová; do cíle dorazila až jako čtvrtá Češka a tudíž těsně přišla o stříbrnou medaili dorosteneckého týmu.

Stejný osud potkal i Jiřího Stuchlíka, jenž dokonce, v juniorském závodě přišel o zlatou medaili pro české barvy.

V republikové soutěži týmů dovedl součet výsledků závodníky Triathlon Teamu Tábor k bronzu.

ŠTAFETY

O den později byly na programu republikové boje týmové štafet.

Do zahajovacího závodu žáků nasadily táborské barvy mezi 26 týmů tři sestavy. První úsek skvěle rozjel Jakub Homola a předával Kateřině Mičkové na prvním místě. Tu na kole předjela maďarská závodnice a záhy získala klíčový náskok, ale na hodnocení mistrovských bojů to nemělo vliv. Martin Kozojed odstup táborského tria bez potíží udržel a dovedl ho ke zlatu. Úspěch červeno-bílé družiny umocnil ziskem bronzu druhý tým ve složení David Korous, Denisa Červenková a Jan Žirovnický. Třetí družstvo v sestavě Diego Margota, Natálie Stuchlíková a Ondřej Kozojed dokončilo závod na 15. místě.

Dospělou štafetu nad očekávání dobře odstartoval Jiří Stuchlík. Hana Kolářová se až do cyklistiky dokázala udržet na čele, ale v běhu neodolala dravému nástupu soupeřek. Na třetím úseku se ale představil skvělý Lukáš Červenka a dovedl první trio Triathlon Team k bronzovým medailím. První úsek naší druhé štafety měl na starost Robert Kostlán, ale hned v úvodu plavání inkasoval tvrdý direkt od bezmála dvoumetrového Jana Volára. Ani prasklé brýle ho z boje nevyřadily a táborská sestava pokračovala. Na druhém úseku excelovala Eliška Říhová a Michal Macháček pak přivedl štafetu do cíle na pěkném 7. místě.