První půle nabídla vyrovnanou partii a oba celky se několikrát prostřídaly v těsném vedení. Domácím hráčkám vyšel závěr úvodního dějství, v němž so dokázaly vybudovat nadějný čtyřbrankový náskok.

Zlín po změně stran postupně z manka ukrajoval, až se v 43. minutě dostal do vedení 24:23. Dramatická podívaná vyvrcholila v závěrečné desetiminutovce. Domácí tým znovu přetočil skóre ve svůj prospěch, a když v 52. minutě platil stav 28:24, zdálo se, že oba body zůstanou u Otavy.

Jihočešky však v defenzivě neměly svůj den a jejich soupeřky toho patřičně využily. V 58. minutě byly hráčky Zlína po třígólové šňůře o trefu napřed (30:31), pak zase dvakrát skórovaly domácí házenkářky (32:31). Poslední slovo měla hostující Fleková, která svou jedinou trefou v utkání stanovila konečnou dělbu bodů.

Za zmínku jistě stojí mimořádný střelecký koncert domácí spojky Terezy Pokorné, která zaznamenala úctyhodných 16 gólů. S 71 přesnými zásahy je momentálně druhou nejlepší kanonýrkou MOL ligy o jedinou trefu za plzeňskou Galuškovou.

Kateřina Hromádková, trenérka Písku: „Zápas měl pro nás trochu hořký konec, protože jsme vyrovnávací gól dostali prakticky v poslední vteřině. Je to škoda, předcházela tomu školácká chyba, ale rozhodovalo se v jiných momentech. My totiž podali opravdu mimořádně špatný výkon v obraně, vůbec jsme nebyli schopni na Zlín vytvořit žádný tlak a inkasovali jsme laciné góly. Zápas byl jako na houpačce, přestože jsme byli častěji ve vedení. Vyšel nám závěr první půle, ale o nadějný náskok jsme po změně stran přišli a dvě minuty před koncem jsme dokonce prohrávali, takže v tu chvíli bychom remízu brali všema deseti. Útočná fáze byla celkem v pořádku a zápas se střelecky mimořádně vydařil Terce Pokorné, která nám v závěru po třetím vyloučení trochu chyběla, ale jak už jsem zmínila, problém byl na druhé straně hřiště. Dostat doma dvaatřicet gólů je šílené. Musíme se z toho poučit a obranu každopádně zlepšit.“

V dalším kole se písecké házenkářky vypraví v neděli na pražskou Slavii (18 hodin)

Sokol Písek – Handball PSG Zlín 32:32 (17:13)

Branky: Pokorná 16/3, Kubišová 6, Svobodová 3, Stellnerová 3, Chlupová 2, Součková 1, Pešková 1 – Kolářová 9/4, Sekulová 7, Sedláčková 4, Protivánková 4, Herbočková 2, Polomíková 2, Rafajová 1, Gärtnerová 1, Štipčáková 1, Fleková 1. Sedmimetrové hody: 4/3:5/4. Vyloučení: 6:6. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (Pokorná – Protivánková). Rozhodčí: Moravec, Tůma.

Další výsledky 9. kola:

Slavia - Chorzów 37:29, Šaľa - Most 22:31, Olomouc - Michalovce 25:25, Poruba - Hodonín 30:25, Plzeň - Dunajská Streda 24:26, Stupava - Kynžvart 19:39.