Už v dopoledních hodinách bojovaly o body do hodnocení Českého poháru naděje v žákovských kategoriích a medailovou radost v nich požila i více než dvacetičlenná enkláva závodníků domácího Triathlon teamu Tábor. Mladší žákyně Adéla Hadravová slavila ve své kategorii prvenství. Mezi žáky 8 – 9 let si vydobyl stříbro Petr Kříž a dvěma bronzovými umístěními přispěli do domácí medailové sbírky Filip Richter a Alžběta Šoulová v kategorii 10 – 11 let.

První z evropských pohárových klání – závod juniorů – odstartovalo půl hodiny po poledni. Už po plavání si v něm vybudovala náskok dvojice Zalán Hóbor a Giovanni Aruffo a využila toho dokonale. Z triumfu v táborském závodě se nakonec radoval prvně jmenovaný maďarský reprezentant před svým italským konkurentem. Na třetí pozici proťal cíl bulharský reprezentant Alexander Božilov. Z českých triatlonistů na startu zazářil Šimon Michálek, který doběhl do cíle pátý. Velký aplaus a uznání si vydobyl táborský Jakub Homola, který svůj výtečný výkon korunoval umístěním v elitní desítce, konkrétně 8. místem. Do boje v elitním podniku zasáhly i další tři vyslanci Triathlon Teamu. David Korous skončil třiadvacátý. Ondřej Kozojed zakončil obrovskou závodní zkušenost na 64. místě, Ondřej Lemberka závod nedokončil.

V závodě juniorek se postupně prodrala k prvenství jedna z horkých favoritek, slovenská mistryně světa Margareta Vráblová. Stříbro si o Jordánu odvezla Britka Antonia Jubb, bronz německá triatlonistka Charlotta Bülck. Pořadí elitní desítky uzavírala nejlepší Češka Kateřina Mičková. Pro táborské příznivce byla zklamáním neúčast obhájkyně loňského bronzu Kateřiny Hadravové, kterou vyřadila z boje nemoc.

Závodníci v kategorii Elite následně bojovali na táborských tratích o tuzemské mistrovské tituly. Mužům vládl David Martin (Titan Trilife) před Jakubem Markem (4Sports Team) a Filipem Michálkem (Triatlon Plzeň), královnou ženského závodu se stala Tereza Zimovjanová (Triatlon Plzeň) před Alžbětou Hruškovou (Brno Triatlon Team) a Michaelou Štěrbovou (Titan Trilife).

A táborské úspěchy? V podstatě jen pár desítek minut po svém vystoupení v Evropském poháru se postavil junior David Korous na start tuzemského pohárového závodu a dokázal v něm zvítězit. Třetí skončil jeho týmový parťák Martin Kozojed. Kategorii mužů 40 – 49 let opepřenou účastí zahraničních závodníků opanoval táborský Martin Korous, mezi ženami závodila Hana Kolářová a byla nejlepší z kvarteta závodnic kategorie 30 – 39 let.