Plzeň hostila o uplynulém víkendu další díl Českého poháru mladých triatlonistů. Zatímco dorost v něm bojoval ryze o bodový příspěvek do hodnocení pohárového seriálu, pro žactvo se stal plzeňský podnik letošním mistrovstvím republiky. S touhou zaútočit na některou z medailí cestovala do západočeské metropole i výprava E–ON Triathlon Teamu.
Po závodě ovšem Táborákům příliš do zpěvu nebylo. Namísto medailových úspěchů uvízla v sítích E–ON TT pouze dvě čtvrtá místa v podání starší žákyně Kamily Hořejší (od bronzu ji dělilo patnáct vteřin) a mladší žákyně Aleny Třebické.
Téměř všechny závodníky od Jordánu vyřadil ze hry o vyšší příčky závěrečný běh. Stalo se tak i v případě dorosteneckého kvarteta v čele s Ondřejem Vosátkou a Markem Novotným, kteří ovšem i tak potvrdili 5., resp. 6., místem svou příslušnost k nejlepším borcům této věkové kategorie. „Možná se projevilo i chladné počasí provázející závod. Třeba Kamila Hořejší šla do boje starších žákyň jako jediná bez neoprenu a doplatila na to,“ říká jeden z trenérů E–ON TT Martin Hotový.

VÝSLEDKY BORCŮ E–ON TT

Benjamínci: 9. Filip Odler. Mladší žáci (12 závodníků): 8. Šimon Kuncl. Mladší žákyně (9): 4. Alena Třebická, 6. Pavla Poláková. Starší žáci (23): 11. Jan Straka, 12. Jan Fiala. Starší žákyně (17): 4. Kamila Hořejší. Dorostenci (24): 5. Ondřej Vosátka, 6. Marek Novotný, 12. Jakub Lemberka, 18. Jakub Dvořák. Dorostenky (8): 6. Silvie Odlerová.
V tomto týdnu absolvuje kompletní sestava táborského týmu soustředění na šumavském Zadově. Mladší závodníci se vydají už v pátek na pohárový duatlon do Karlových Varů. Dorostenecká a juniorská enkláva E–ON Triathlon Teamu ladí svou formu na další podnik juniorského Evropského poháru, který se koná v Belgii.