Táborské akvabely nejprve velmi slušně předvedly dvě povinné a dvě losované figury; Lenka Kostková skončila pátá a Denisa Križanová šestnáctá. Tyto výsledky zajistily dvojici z Tábora dobrou výchozí pozici před volnou sestavou.

„Mám už delší dobu problém při tréninku jedné dynamické figury, kde jde o švih a rychlost," ohlédla se za svým individuálním výkonem Denisa Križanová. „Musím na tom zapracovat, abych se ve figurách přiblížila do čela k Lence, a přispěla tak v součtu více body."

Volnou sestavu táborského páru zařadilo hodnocení rozhodčích na 2. příčku, což dalo v součtu s figurami dohromady celkový bronz. „Pro příští závodní sezonu plánují trenérky zvýšit obtížnost naší volné sestavy, abychom mohly pomýšlet i na cennější kovy. Za bronz z Plzně jsme ale samozřejmě moc rády," doplňuje Denisa Križanová.

Obě závodnice v doprovodu dalších šesti kolegyň z kategorie starších žákyň předvedly v Plzni také týmovou sestavu, která se musela spokojit s celkovým 4. místem, ač jí dělilo od vytoužených medailí jen několik tisícin bodu. „Tak minimální ztráta určitě zamrzí, ale je to sport a my máme pořád co zlepšovat," komentuje trochu smolné plzeňské vystoupení trenérka Iva Kačerová.

V západočeské metropoli Plzni se předvedly se svou týmovou sestavou také mladší žákyně od Jordánu a v oslabeném složení sedmi závodnic obsadily 7. příčku. Zastoupení měl táborský oddíl i v juniorské kategorii. Duo Barbora Stolinová, Jana Jiříková převálcovalo své jediné soupeřky z brněnské komety a odvezlo si z Plzně diplomy za 1. místo.