Kopecký s Pechem bojovali o prvenství od úvodní páteční erzety. V šestém měřeném úseku měl Kopecký defekt, ztratil 22 sekund a Pech toho využil. Na prvním místě se držel prakticky až do konce. V závěrečné zkoušce za deště však Pech neudržel svůj mini cooper na trati, Kopecký byl o 15 sekund rychlejší a připsal si svůj druhý triumf na jihočeské rallye v kariéře.

„Dva kilometry před cílem v lehké pravé zatáčce teklo víc vody, než jsem předpokládal. Auto se mi smeklo, zadek se dostal na trávu a už jsem nemohl zastavit," řekl Václav Pech o momentu, který jej připravil o šanci na celkově páté vítězství na jihu Čech.

Kopecký drobného zaváhání soupeře využil a dal zapomenout na loňský ročník jihočeské soutěže, ve které s Pechem bojoval o první místo stejným způsobem. Do poslední erzety startoval jako průběžně těsně druhý, ale ve snaze posunout se do čela havaroval.

Tovární jezdec Škody si upevnil vedení v průběžném pořadí MČR, soutěž však pro něj byla mnohem těžší než dubnová Rallye Šumava Klatovy, ze které Pech odstoupil již první den kvůli technické závadě.

„Krumlov byl pro nás nahoru – dolů. Začali jsme pěkně, pak nás Venca stáhl, pak jsme udělali defekt, pak jsme ho stáhli a on nám opět trochu ujel," řekl Jan Kopecký. Stejně jako Pech poukázal na náročné podmínky. „Už od tréninku pršelo. V pátek to jakžtakž šlo, jen noční vložky se jely na vodě. V sobotu sprchlo, oschlo to, zase sprchlo. Na konci byl ale déšť velký," dodal spokojený vítěz.

43. ročník Rallye Č. Krumlov: 1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:36:00,8, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) –4,7, 3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) –3:57,1, 4. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) –4:49,7, 5. M. Vlček, Žáková (Škoda Fabia S2000) –5:23,6, 6. Jakeš, J. Novák (Citroën DS3 R5) 5:27,0.