Zápas začal lépe Trutnov a vedl 9:5, ale v polovině 6. minuty dala Linhartová na 13:11 a následně na 15:11. V další minutě se trefila šťastně Jeništová na 17:11, ale to bylo na velmi dlouhou dobu vše!

Strakonické hráčky postihl obrovský střelecký výpadek, a tak se soupeřky pohodlně dostaly do vysokého vedení (domácí trenér Ivan Beneš se v těchto chvílích hodně rozčiloval nad výroky rozhodčího Galajdy). Ještě do konce první části otočily na 21:17 a ve druhém dějství pokračovaly.

Domácí tým kazil hodně přihrávek, nedokázal se prosadit přes hostující obranu a koš pro něj byl prostě zakletý. Trutnov utekl celkovou šňůrou 23:0 (!) až na 34:17. V 17. minutě prolomila trápení Porter, ale byl to jediný koš domácích ve druhé čtvrtině. Poločas nakonec skončil 19:42 a zdálo se být po zápase.

Po přestávce se ale Jihočešky zvedly, i když v úvodu třetího dějství Trutnov utekl na rozdíl 27 bodů (50:23). Ve 27. minutě se však manko snížilo na 20 bodů (34:54) a do konce této desetiminutovky ještě o dva body (45:63).

I v poslední čtvrtině se domácí tým rval o snažil se o zvrat. Začátek byl v jeho režii a po koši Drachovské se rozdíl snížil na hratelných devět bodů (54:63). Jenže soupeřky reagovaly a nepřipustily větší drama, vítězství si v pohodě pohlídaly a vyhrály o 15 bodů.

Kladem byl i přes porážku opět fakt, že v domácím dresu dostaly opět svoji porci minut na hřišti mladé hráčky.

Příštím soupeřem Strakonic bude v neděli Slovanka MB, kterou v základní části porazily v obou zápasech (venku 79:72, doma 72:58).

ŽBL, nadstavba A2 – 4. kolo:

BK Strakonice – Trutnov 59:74 (17:21, 19:42, 45:63)

Body: Porter 15, Šujanová 12, Mračnová 8, Košatková 7, Linhartová 6, Jeništová 5, Drachovská 4, H. Kuncipálová 2 – Prokešová 25, Pazderová 15, Vacková 10, Hindráková, Nováková 9, Russell 4, Johnson 2. Rozhodčí: Galajda, Heinrich. Fauly: 15:24. Trestné hody: 22/18:12/10. Trojky: 16/3:13/6. Diváků: 200.