První bomba vybuchla v areálu na Komoře už při závodě juniorů. Králem dvaačtyřicetičlenného startovního pole se stal k velké radosti domácích činovníků i diváků závodník ČEZ Cyklo Teamu Tábor Adam Ťoupalík. Solidní osmnácté místo bral jeho týmový kolega a druhý nejlepší Čech na trati Martin Dejmek.

Jednapadesát závodníků z dvanácti zemí se postavilo na start kategorie U23. také v tomto závodě měly své zastoupení táborské barvy. Michael Boroš skončil hned za nejlepším českým závodníkem Vojtěchem Niplem na 8. příčce, Jakub Skála proťal cíl na 13. příčce.

Vrcholem vydařeného podniku v Táboře se pochopitelně stal závod mužů elite. V něm jezdili dlouho osamoceně nizozemský cyklokrosař Van der Haar a Němec Walsleben, a v tomto pořadí také prosvištěli cílem. Bronzový stupínek si vydobyl známý Belgičan Kevin Pauwels. Největší aplaus si ale v cíli závodu užil extáborský závodník Martin Bína (jezdící už za belgický tým Kwadro – Stannah), který vybojoval 8. příčku. Ryzí reprezentant ČEZ Cyklo Teamu Tábor Ondřej Bambula se ve výsledkové listině usadil na 37. pozici.

Největší triumf ovšem jednoznačně zaznamenali táborští organizátoři a naprosto skvělí diváci. Ochutnávka světového cyklokrosu před pořádáním mistrovství světa v roce 2015 dopadla v sobotu fantasticky.