„V kategorii U23 budeme spokojeni s umístěním našich dvou borců v první desítce a velmi spokojeni, pokud jeden z nich bude mezi prvními pěti,“ říká reprezentační trenér Petr Klouček. Z Tábora pojedou na ME čtyři borci, dle Petra Balogha mají i vyšší ambice: „Ondra Bambula v U23 a v juniorech Adel mají z našich závodníků největší šance.“
Podle Kloučka budou v juniorech české barvy pošilhávát po medaili. A co očekává od jediné Češky na startu? „Bude–li do osmého místa, bude to úspěch,“ tvrdí Klouček.
Trať ve Švýcarsku je velmi těžká profilem i povrchem. „Pokud na ní bude bláto, je jako dělaná pro Švýcary.“ Opět v rolích velkých favoritů ale budou Belgičané. „Jenže v cizině na blátě budou poloviční,“ tuší trenér českých reprezentantů. „Celkově tuto trať moc neznéme,“ dodal Klouček.
Do místa konání ME odjede česká výprava zítra. „Čtyřčlenná účast táborských cyklistů v reprezentaci je skvělým příslibem pro mistrovství světa v roce 2010,“ připomněl Balog šampionát, který se pojede právě v Táboře.