Tento otevřený závod je určen cyklokrosařům, ale také běžcům. Centrum obou klání zřídili organizátoři u lyžařského vleku. Program Hůreckého krpálu odstartuje už ve 12.30 hodin, kdy se přihlásí o slovo aktéři dětských závodů. Připraveno je sedm kategorií od závodů odrážedel (děti do 4 let) až po kadety. Hlavní cyklokrosový závod přijde na řadu ve 14 hodin. Jeho aktéři se poskládají do čtyř mužských, dvou ženských a juniorských kategorií.

Z8polením cyklokrosařů v hlavním závodě ovšem sportovní odpoledne v Hůrce rozhodně nekončí. Jeho druhé dějství obstará běžecký závod, který povede právě ve stopách cyklokrosového podniku. Na děti čeká jeden okruh v maximální délce 2 kilometrů. Ženy si tentýž okruh užijí dvakrát, muži jej absolvují celkem čtyřikrát. Start běžeckého měření sil je naplánován na 17. hodinu, tento čas ale může být na místě upřesněn. Po skončení závodu dojde na vyhlášení výsledků obou podniků.

Jisté je, že Hůrecký krpál, který je mimo jiné realizován v rámci grantu Jihočeského kraje – podpora sportu, bude rozhodně rozdávat zábavu plnými hrstmi.