První soustředění před sezonou 2007/08 cyklisté týmu Budvar absolvovali ve Strážném u Vrchlabí. Deset dní tvrdé přípravy podstoupilo čtrnáct jezdců týmu a čtyři hosté.
Trenér Stanislav Bambula přichystal svým svěřencům náročný program. Právě proto je také zavezl do Krkonoš. „V okolí Strážného je ideální terén na tento typ tréninku,“ říká a pokračuje: „Úvodní soustředění před cyklokrosovou sezonou je zaměřeno na najetí co nejvíc kilometrů v kopcích. Tedy jde o trénink, který je zaměřen hlavně na sílu.“
Mezi čtrnácti Bambulovými svěřenci bylo šest mužů a osm juniorů. „Byly s námi i naplaveniny, jak jim říkám. Polnický z Empely a bratři Šimůnkové, Radek a Danny, a Martin Bína. Trénovali s námi, takže jsme měli při tréninku kvalitní balík,“ označuje cyklistickou hantýrkou peloton Stanislav Bambula.
Deset dní bylo zaměřeno hlavně na najetí potřebných kilometrů v kopcích, ale k tomu přidal trenér cyklotýmu Budvar ještě třešničku na dortu v podobě dalších odpoledních a večerních tréninkových fází. „Přálo nám počasí. Devět dní bylo ideální, jen jeden den jsme zmokli. Takže jsme stačili najezdit v průměru přes tisíc kilometrů. Každý trénink jsme nastoupali přes dva tisíce metrů, to je záruka, že to byly dobré tréninky. Odpoledne jsme se poprvé věnovali i technice jízdy v terénu nebo jsme měli všeobecnou přípravu, hráli jsme fotbálek…“ doplňuje.
Ne všichni ale mají hlavní cíl připravit se na cyklokrosovou sezonu. Filipa Adela čeká na začátku září mistrovství světa horských kol, které se jede ve Skotsku. „I proto měl trochu jinou přípravu, jezdil hodně na horském kole,“ říká táborský trenér. Stejně tak se od ostatních odlišoval i Vobora, který zase jezdil jen na silnici. Jeho vrcholem druhé části sezony bude Závod přátelství, populární Linec-Pasov-České Budějovice. Ten startuje 7. září v Č. Budějovicích.
A co táborské cyklisty čeká v nejbližších dnech? „Mladí se soustředí na dokončení silničního poháru, další závod je tento víkend ve Vyškově. A pětadvacátého srpna nám vrcholí biky, Adel útočí na vítězství v Českém poháru. To bude závěr sezony,“ informuje trenér Stanislav Bambula.
Pak čeká na cyklotým Budvar finální příprava na cyklokrosy. Od 10. září týdenní soustředění na Mozolově, první generálkou na novou sezonu bude veřejný závod v Mladé Boleslavi 22. září, o šest dní později začíná v Lounech Český pohár – Toi Toi cup.