Táborští cyklokrosaři z CT Budvar Tábor bilancují závěr roku. Petr Balogh je spokojen, ví ale, že rozhodující okamžiky na závodníky teprve čekají.
Když se ohlédneme za uplynulou částí sezony, který z výsledků vás zaujal ze všech nejvíc?
Nejvýraznějším výsledkem je určitě čtvrté místo Ondry Bambuly v závodě Světového poháru do třiadvaceti let v Miláně. Dostával se do formy, potvrdil to vítězstvím v Holých Vrších.
O jeho triumfu v Toi Toi Cupu jsme informovali, byl premiérový v kariéře, že?
Přesně tak. Už tam ukázal, že má opravdu velmi dobrou formu, prokázal to skvělým výsledkem v Itálii.
O víkendu se pro talentované cyklisty odehraje MČR v Kolíně…
Máme dvě velké šance na medaile. Adel a Marvan pojedou ve špičce, v kadetech patří k favoritům Boroš. V žácích máme tři želízka v ohni. Po medaili mohou pošilhávat Matějů, Beneš a Komárek.
Jak velkou váhu přikládáte kolínskému závodu?
Máme střediko mládeže, to je hodnoceno podle dosažených výsledků. Jedním z kritérií jsou výsledky na mistrovství republiky. Teoreticky, kdybychom získali méně než dvě medaile, byl by to problém.
Neúspěch?
Dá se to tak pojmenovat.
Co vás konkrétně o víkendu v Kolíně čeká?
Je to písčitá trať u Labe. Rovina.
Jako vBelgii?
Písek je trochu jiný. Ten náš je od řeky, má trochu rozdílné vlastnosti než ten v Belgii. Trať bude rychlá, technická.
Muži pojedou další závod ze seriálu Toi Toi Cupu. Jak zatím hodnotíte výsledkovou listinu?
V průběhu sezony nás opouštěl Lukáš Klouček. To bylo oslabení. Po rozpačitém začátku se Ondra Bambula dostal do výborné formy. Jeho bratr také dosahuje velmi dobré výsledky a Menger dobře sekunduje. Nemohli jsme očekávat zázrak, takže celkově jsme docela spokojeni. V juniorech máme v celkovém pořadí druhého a třetího závodníka, to je výborná bilance. Boroš jezdí dobře v kadetech, žáci jsou do sedmého místa tři.
Je konec roku, máte v duší konkrétní přání do roku 2008?
Teď nás ještě čeká hodně práce do konce tohoto roku. Devatenáctého prosince představíme logo mistrovství světa 2010. A co bychom si přáli dál? Úspěch na mistrovství repubkliky, které se pojede v Mnichově Hradišti a úspěch na mistrovství světa, které se uskuteční v italském Trevisu.