Memoriál Jana Huška se opět jede jako silniční kritérium a jedná se o třetí závod Českého poháru. Pořadatelé očekávají velkou účast ve všech kategoriích a možná i kvalitní obsazení zvučnými jmény. Před dvěma roky závod absolvovali olympijští vítězové Ježek a Kulhavý.

Program zahájí v 10 hodin nábor, kde se mohou přihlásit i příchozí děti a chvíli na to vyrazí na trať účastníci kategorie mladších žáků. V 10.30 hodin je vystřídají v bodovacím závodě na 12 okruhů starší žáci, stejná porce čeká i kadetky. Pět minut před dvanáctou odstartují kadeti, které ve 12.50 hodin vystřídají ženy a juniorky. Junioři pojedou ve 13.40 hodin 30 okruhů, muži odstartují v 15 hodin a na 1500 metrů dlouhý okruh musí zvládnout padesátkrát.

Start závodu bude na náměstí Republiky, odtud ulicí Protifašistických bojovníků a Tyršovou, kde se u Domu sportu a zábavy Oáza prudce stočí doprava do ulice Na Ohradě. Poté se smyčkou dostanou do Nerudovy ulice okolo kina, až do ulice 28. října směrem ke gymnáziu. Následně opět ostře doprava a ulicemi Dr. E. Beneše a Petra Voka se závodníci dostanou do prostoru startu a cíle.
Závod si vyžádá omezení dopravy. Ve výše uvedených ulicích bude úplně omezen provoz v době od 8 hodin do zhruba 18 hodin. V případě neodkladného užití automobilu v těchto ulicích je třeba dbát pokynů příslušníků policie a pořadatelů.

V závodě se představí i jezdci ČEZ Cyklo Teamu Tábor, kteří budou mít své zástupce v kategorii žáků, kadetů a kadetek, juniorů i mezi muži. V nejsledovanější kategorii mužů bude startovat pouze Stanislav Bambula mladší, chybět bude jeho mladší bratr Ondřej i Jakub Skála. „Ondra se po loňském zranění pomalu rozjíždí a pozvolna si přidává zátěž. Jakub bude po náročné cyklokrosové sezoně ještě odpočívat," vysvětlil nový trenér Michal Bednář. „I když závod bereme ještě jako přípravu na silniční sezonu, přesto chceme získat co nejvíc bodů do celkového hodnocení českého poháru," plánuje Bednář.

Autor: Petr Hofbauer