Dějištěm dalšího dějství silničního Českého poháru cyklistů se staly Dolany u Olomouce. Na Hané pochopitelně nemohla chybět reprezentace táborského ČEZ Cyklo Teamu Tábor, ale ani dalších týmů z Táborska.

Triumf Camrdy

Předpremiérou nedělního pohárového podniku se staly o den dříve horský závod a kritérium. Obě klání se obešla bez účasti táborských závodníků, do regionu se přesto nastěhovalo několik výborných umístění. V kategorii kadetů zářil Pavel Camrda z chotovinského Giessegi Teamu – dopolední závod jasně ovládl, v kritériu si vybojoval bronz. Sobotní závod do vrchu nastěhoval stříbro i do sbírky Švec Cyklo Teamu Soběslav, a to zásluhou starší žákyně Denisy Minárikové-Švecové. V odpoledním kritériu skončila tato talentovaná závodnice šestá. Její mladší týmový parťák Karel Arlt si v kopcích vydobyl 9. pozici, odpoledne si o příčku pohoršil. Soběslavský starší žák Ondřej Přibyl figuroval ve výsledkových listinách obou závodů na 35., resp. 29. místě.

Úspěšný pohár

Nedělní pohárový závod se odvíjel na devítikilometrovém okruhu. V kategorii starších žáků si odbyl svou závodní premiéru novic v barvách ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jan Novák. Ten přibyl do táborského týmu na základě svých výsledků v domácím seriálu Hledáme mistra světa v cyklokrosu 2015 (jezdí se v rámci Táborských okruhů) a navzdory pochopitelné nervozitě dojel na velmi solidní 20. příčce. Soběslavský Ondřej Přibyl skončil ve stejném závodě jednačtyřicátý.

Kadeti měli na programu sedm okruhů. Na bronzový stupínek se nakonec prodral Adam Ťoupalík, který dominoval ve spurtu hlavního pole za uniknuvší dvojicí závodníků. Pavel Camrda z Giessegi Teamu proťal cíl na 11. příčce.

Prvenství si z Dolan přivezl junior Šimon Matějů. Do cíle závodu s distancí 90 kilometrů přijelo pohromadě celé startovní pole a právě táborský talent byl ve spurtu nejlepší.

Muži absolvovali okruh jedenáctkrát, a najeli tak 153 kilometrů. Přední příčky si nakonec rozdělila uniknuvší skupina pěti závodníků. Ve spurtu hlavního „balíku" si vedli závodníci ČEZ Cyklo Teamu parádně – Martin Bína skončil sedmý, Michael Boroš osmý a Ondřej Bambula třináctý. David Kášek dojel do cíle ve druhé skupině a obsadil 32. místo, Jakub Skála byl nucen pro křeče ze závodu odstoupit.

Starší žákyně Švec Cyklo Teamu Soběslav Denisa Mináriková-Švecová projela cílem jako pátá. Mladší žák Karel Arlt skončil v neděli čtrnáctý.