V posledních třech dekádách obdivovalo jejich mystické síly více než pět milionů lidí na pěti kontinentech a ve více než šesti tisících představeních. Nyní se tato výjimečná podívaná z repertoáru shaolinských mnichů, kterou obdivovala i britská panovnice či americký prezident, vrací po sedmi letech zpět do České republiky. V rámci 30. jubilejního světového turné se představí poprvé v historii v Českých Budějovicích.

Co všechno si může fanoušek velkých kulturních zážitků představit pod Shaolin show? Jedná se o fascinující dvouhodinové představení, které poukazuje na lidskou odolnost a podstatu ovládání sebe sama. Zároveň však nechá diváky nahlédnout také do rozvoje nejvýznamnějších kultur v Číně.

Světové turné chystá další unikátní příběhy o tajemném světě shaolinských mnichů a zen-buddhismu. Vypráví příběh jejich chrámu, jak se děti staly mnichy, vzájemné působení a skrze debatu mezi učiteli a žáky objasňuje divákům jejich každodenní život a historii. Ve své dvouhodinové show 19 nejlepších mistrů a studentů následovaných svým 82letým velmistrem předvedou sérii neuvěřitelných dovedností, které mnohdy přesahují hranice fyziky.

Shaolinští mniši byli kromě toho pozváni i k účinkování do všech hlavních TV zábavních pořadů světa, jako je například Thomas Gottschalk show či David Letterman show v USA. Záštitu nad touto akcí v Budějovicích převzala primátorka města Dagmar Škodová Parmová, která bude přítomná na představení.