Skončil rok 2019 a chyšecký vytrvalec stál na startu rekreačního běhu mužů na jeden kilometr, kdy na Nový rok, tedy 1.ledna 2020, si zaběhl silniční Novoroční běh kolem sídliště nad Lužnicí v Táboře, který pořádala Eva Pláničková. Od startu až do cíle nenašel svého přemožitele a svůj běh vyhrál. Během dvou dnů tak vyhrál již čtvrtý závod.

Po závodě Patrik Bouška komentoval výkon i podmínky. "Běželo se mi dobře, počasí bylo teplé, svítilo sluníčko, trochu už cítím nohy po těch předcházejících závodech, jinak vše dobrý," zhodnotil.

Start Novoročního hlavního závodu mužů na 5 000 m v Táboře byl u hotelu Relax a běžel se kolem sídliště nad Lužnicí. Komentátor závodu Miroslav Zachariáš vždy také mezi diváky přináší svůj tip na medailisty závodu. Tomu bylo i tentokrát. Mezi medailisty tipoval i chyšeckého Boušku, který však k hlavnímu závodu nebyl přihlášen.

Chyšecký vytrvalec po tipu komentátora jen prohlásil: "Nemohu ho zklamat!" A šel se na poslední chvíli přihlásit a za pět minut již stál na startu hlavního mužského závodu. V samotném závodě se krátce po startu vytvořila vedoucí trojička a v ní figuroval i "nezmar" Bouška.

Do obrátky běžel na 2.-3.místě společně s píseckým vytrvalcem Erikem Svobodou, pak se však projevila únava z minulých běhů a písecký běžec se chyšeckému běžci vzdálil. Do cíle tak Bouška doběhl na celkovém třetím místě a zároveň vyhrál kategorii mužů "A".

Patrik Bouška přiznal svou únavu a vyjádřil se k obdržení bronzového místa. "Do obrátky jsem běžel s Erikem pohromadě, po otočce vedla trať do mírného stoupání a zde se již projevila únava z předcházejících závodů. S umístěním mezi muži jsem však spokojen," sdělil.

V hlavním závodě rovněž startoval i chyšecký veterán Pavel Novotný, který podal na trati výborný výkon a ve své věkové kategorii mužů 50-59 let skončil na krásném třetím místě. Po Silvestrovském běhu na 15 km v Jistebnici, kde ve své kategorii byl druhý, je to Novotného další úspěch.

Chyšecká atletika měla své zastoupení i v dětských kategoriích. Na start třistametrové trati žáků se postavil Matěj Bouška, nejmladší bratr Patrika Boušky. Komentátor závodů ohlásil mezi favority závodu jednoho z jeho soupeřů, který patří mezi nejlepší v republice ve své kategorii.

Bratři Bouškové se před závodem vsadili. Matěj tvrdil, že soupeře porazí a Patrik mu řekl, že ne. Vsadili se o občerstvení v "Mekáči". Sázku vyhrál Matěj, který svého soupeře porazil asi o deset metrů a jeho bráška platil občerstvení.

Dalším chyšeckým běžcem v Táboře byl Michal Rottenberg. Ten se postavil na start jednokilometrové trati žáků do 15 let. Na trati si hlídal své vedoucí postavení mezi žáky, které získal po startovním výstřelu a v cíli se mohl radovat ze svého vítězství.

Chyšecká atletika tak v Táboře získala tři prvenství a dvě třetí místa.

Na 1. snímku Josefa Fuky je v cíli rekreačního běhu mužů na 1 km chyšecký Patrik Bouška.

Na 2. snímku je v cíli běhu žáků na 1 km vítězný chyšecký Michal Rottenberg.

Na 3. snímku je na trati hlavního závodu mužů na 5 km chyšecký Bouška .

Na 4. snímku jsou nejlepší tři závodníci hlavního běhu mužů na 5 km, vlevo chyšecký Patrik Bouška, vpravo v zeleném dresu druhý písecký Erik Svoboda a komentátor závodu Miroslav Zachariáš.

Na 5. snímku je vlevo vítězný chyšecký Matěj Bouška po třistametrovém závodě žáků.

Na 6. snímku je ve žlutém dresu chyšecký Matěj Bouška na nejvyšším stupínku.

Na 7. snímku je na nejvyšším stupínku Michal Rottenberg v běhu žáků do 15 let.

Na 8. snímku je ve žlutém dresu Matěj Bouška za vítězství chlapců do 10 let.

Na 9. snímku je na nejvyšším stupínku Patrik Bouška za vítězství v běhu na 1 km mužů.

Na 10. snímku je na bronzovém stupínku Patrik Bouška v hlavním závodě mužů na 5 km v celkovém pořadí.

Na 11. snímku je vítěz Patrik Bouška v kategorii mužů "A" v hlavním závodě na 5 km.

Josef Fuka