Tradiční závod se běží překrásnou přírodou v okolí města Chýnova. Jak název napovídá, hlavní běh se bude konat na trati 10 kilometrů, která zavede účastníky až k dominantě okolí Chýnovské jeskyni. Kromě závodu pro dospělé na 10 a 5 kilometrů jsou připraveny také běžecké závody pro děti v areálu chýnovského koupaliště.

„Chýnovská desítka není další závod po asfaltu ke kuželu a zpět. Naopak trasa závodu vede z devadesáti sedmi procent nádhernou přírodou po naučné stezce, pod historickým viaduktem, několika brody s cílem na chýnovském koupališti. Nedílnou součástí dne pro celou rodinu je také doprovodný program sestávající se z festivalu malých pivovarů, koncertů a soutěží pro děti i dospělé. Mimochodem vyhrát budete moci i chmelový nápoj o stupňovitosti deset stupňů,“ lákají pořadatelé příznivce sportu z širokého okolí.

Dětské závody startují v 10 hodin, závod na 5 kilometrů ve 12:30 a hlavní závod na 10 kilometrů ve 14:00.

Novinkou letošního ročníku první ročník festivalu malých pivovarů pod názvem Festival piva Chýnov, který se bude konat v areálu koupaliště. Na šesti stáncích lokálních řemeslných pivovarů bude možné ochutnat jak tradiční ležáky, tak i pivní speciály. Nebude chybět nabídka občerstvení, nealko nápojů a také kulturní program po celé odpoledne. Kromě hudebních vystoupení se budou konat také pivní soutěže a zástupci jednotlivých pivovarů představí své podniky.