Provázely ji však bohužel i technické potíže při našlapavání zpět do pedálů a v kombinaci s drobnými chybičkami pokaždé ztratila. Navzdory tomu se pokaždé odkázala dotáhnout do čela. V průběhu závěrečného okruhu ovšem přece jen nabrala ztrátu za závodnicemi z Itálie a Belgie, a i přes skvělou podporu fanoušků kolem táborské trati už ji nedotáhla.

Z bronzové medaile měla ovšem velkou radost. S úsměvem na tváři ji doprovázel do zákulisí také táborský šéf českého cyklokrosu Petr Balogh. „Vůbec jsem nemohla nacvakávat,“ řekla mu o svých problémech s pedálem bronzová medailistka. „Neva, super,“ zářil Petr Balogh.

Na překážkách se může o lecčems rozhodnout. Čeští závodníci všech kategorií si je v rámci tréninků poctivě zkoušeli. Stříbrný junior Tomáš Kopecký je během závodu skákal, ale ke zlatu ho to nakonec neposunulo.
Diváci tleskali českému stříbru, táborský Jakub Ťoupalík dojel osmnáctý

Ten zatím může být navýsost spokojený. České barvy už mají z nedělních klání dva cenné kovy, a především se ukazuje, že Tábor na cyklokros nezanevřel. Kolem trati začíná být rušno a atmosféra nabírá na obrátkách. To je dobrá zpráva i pro aktéry dalších závodů, kde budou mít právě domácí líheň žhavá želízka. Na svůj start čekají táborský „krajánek“ v belgických službách Adam Ťoupalík, závodnice ČEZ Cyklo Teamu Tábor Martina Mikulášková, další táborský „Belgičan“ Michael Boroš i dřívější opora ČEZ Cyklo Teamu Martin Bína.

Vraťme se ale ještě k závodu žen do třiadvaceti let. V něm se totiž na start evropského šampionátu postavila také talentovaná Denisa Švecová ze želečského G.Benedikt Švec cykloteamu. Cíl proťala na 28. příčce a nabrala další obrovské zkušenosti z takto vrcholných bojů.