Boxerský ring uprostřed vimperského zimního stadionu dával tušit, že tentokrát nepůjde o bitvu domácího hokejového HC, ale o boxerská zápolení. Vůbec poprvé v historii se ve Vimperku konaly oficiální zápasy České boxerské asociace, a to oblastní kolo České národní ligy v boxu.

Na dvě stovky diváků v ochozech zimního stadionu mohly sledovat patnáct oficiálních mistrovských soubojů a tři přátelská utkání. V ringu se představili jak boxeři školních kategorií, tak i elitní borci s visačkou Mistrů České republiky.

Ve startovním poli byla i řada borců z Box klubu Vimperk. "Od nich vlastně vznikla myšlenka uspořádat oblastní kolo v boxu. Kluci již absolvovali nějaké zápasy, ale chtěli se představit i doma ve Vimperku. Máme kluky, kteří jsou do boxu zapálení a zájem byl i od oblasti České boxerské asociace, aby se zápasy organizovaly i jinde než v Praze. Tak jsme se do toho pustili a jsem rád, že mělo oblastní kolo ve Vimperku úspěch," uvedl k povedenému čtyřhodinovému programu Filip Černý.

Moderování akce a všech zápasů se ujal prezident České boxerské asociace Marek Šimák, sám bývalý výborný boxer, mistr České republiky a účastním MS 1993. "Doufám, že tato akce není ve Vimperku naposledy, protože je to zde skvělé. Musím pochválit jak Filipa Černého, tak Romana Čtvrtníka, připravili skvělé národní kolo, nejhezčí, na jakém jsem byl. Možná je škoda, že to byl tento termín, příště tu bude určitě ještě více boxerů. Výborné zápasy, perfektně připravená národní liga," chválil připravenost a organizaci klání ve Vimperku Marek Šimák a doplniL "Všichni odvedli skvělou práci a výsledkem toho bylo na dvacet kvalitních zápasů. Škoda, že se několik boxerů těsně před turnajem odhlásilo z důvou zranění, mohlo být ještě více zápasů. Ale dvacet duelů je krásné boxerské odpoledne."

Rozhovor z hlavním organizátorem klání ve Vimperku Filipem Černým přineseme v příštích dnech.