A podařilo se! Už před utkáním bylo vidět, že se chystá něco mimořádného. U vchodu do borotínské haly se utvořila fronta natěšených diváků a pořadatelé vybrali na dobrovolném vstupném více než tři tisíce korun. Tento výtěžek putoval do spřáteleného Dětského domova v Přestavlkách, jehož obyvatelé již tradičně před Vánoci na utkání nechyběli.  „Netušil jsem, že mne tady ještě něco může překvapit, ale stalo se," s úsměvem okomentoval basketbalovou euforii trenér domácího týmu Ladislav Zrůst.

Samotný zápas se hrál ve strhující atmosféře, se kterou korespondovala i hra domácích basketbalistek. Díky nadšenému, týmovému a velmi kvalitnímu výkonu vyhrály už první čtvrtinu 22:0, a položily tak základ pozdější hladké výhře. Diváci se přitom nenudily ani o přestávkách, kdy byl připravený zajímavý doplňkový program.

Tygřice domácím triumfem zpečetily své prvenství ve skupině a mohou se chystat na nadstavbovou část, kterou si zahraje po čtyřech nejlepších týmech ze skupin A a B. (paš)

BOROTÍN – USK PRAHA B 70:36 (22:0, 33:13, 46:26)

Nejvíce bodů za Borotín: Babická 19, Fárová 15, Pazourková a Maňásková po 10.
 Sestava ŠBK Borotín: Pazourková, Soukupová, Hroncová, Zrůstová, Babická, Vágnerová, Šípková, Fárová, Divišová, Maňásková, Peterková, Snížková.