Závodníci od Jordánu o sobě dali vědět už v úvodní jedenáctikilometrové časovce v Sedlčanech. „Třiadvacítkář“ Michael Boroš se blýskl 12. místem a jen o jednu vteřinu mu pro další dějství unikl bílý trikto nejlepšího jezdce do 23 let. Navýsost spokojen může být i junior Jakub Skála, který se v mužské konkurenci prosadil na 39. pozici. Čtyřiačtyřicátý skončil Ondřej Bambula, devětačtyřicátý David Kášek.

Páteční druhá etapa zavedla peloton do Lidic. Sto dvacet kilometrů dlouhý závod (čtyřicet okruhů) imporotval dva táborské zástupce do elitní dvacítky – Ondřej Bambula proťal cíl na 15. místě těsně před svým parťákem Borošem. Kášek dojel třiadvacátý, Skála si zajistil 41. místo.

Třetí dějství se nastěhovalo do Milevska a jeho okolí na okruh v délce 17 kilometrů, který museli cyklisté absolvovat celkem osmkrát. Právě v sobotním závodě podnikl úspěšný útok na bílý trikot Michael Boroš. V cílovém kopci se dostal před jeho dosavadního držitele Sandena z Německa a dospurtoval do cíle na 11. místě. Osmnáctou příčku si vydobyl Kášek, pětadvacátý dojel Bambula a pětačtyřicátý Skála.

Letošní Lidice vyvrcholily podle tradice čtvrtou etapou zvanou Křivoklátská. Nástrahy okruhu v délce 22 kilometrů zdolávali závodníci šestkrát. A právě Táborští se v této královské etapě chopili velmi významných rolí. Ondřej Bambula strávil šedesát kilometrů v úniku, v kopcích vyhrál dvě prémie a posunul se tak na 2. příčku vrchařské soutěže. V této dovednosti si vedl nadmíru zdatně i jeho týmový kolega David Kášek, který byl na premiích dvakrát čtvrtý a jednou druhý, což ho mezi vrchaři posunulo na 6. místo. A nejen to – svůj skvělý výkon nakonec Kášek dotáhl k vydařenému spurtu, který mu zajistil bronzovou pozici. Jen o dvě příčky projel cílem Michael Boroš a bílý trikot pro nejlepšího borce do 23 let tak zůstal v jeho držení. Ondřej Bambula skončil pětadvacátý, a také on přispěl ke stříbru Cyklo teamu Tábor v závěrečném dílu Lidic.

V konečném účtování se osmnáctiletý Michael Boroš probojoval na 9. místo. David Kášek obsadil 19. místo, Ondřej Bambula byl jednadvacátý. V soutěži týmů vyválčil táborský Cyklo Team 4. místo za Polskem, Duklou Praha a Bianchi Berlin. Králem závodu se stal polský cyklista Marczynski před zkušeným Kadlecem a jeho parťákem z Dukly Hochmannem.