Viktoria se musela ve dvou utkáních sklonit před silným celkem humpolecké Jiskry a sezona pro ni skončila, naopak hráči BK splnili roli favorita a vyřadili z dalších bojů houževnatou Kaplici.

Sobotní program zavál oba reprezentanty Tábora na palubovky soupeřů. Viktoriáni na Vysočině doplatili na mizernou střeleckou produktivitu a zbytečné ztráty míče. Domácí družstvo přitom nezanechalo nikterak oslnivý dojem a muselo být do poslední chvíle v kontrole svého vedení ostražité.

Tým BK Tábor cestoval do Kaplice pouze s osmi hráči, od úvodních minut se však pustil do budování pevného bodového základu. Ten se sice ve třetí čtvrtině mírně zatřásl, ale pozorná obranná hra hostů basketbalistům Spartaku moc šancí k obratu nedarovala. Navzdory vyhrocené atmosféře nakonec Táborští dohráli utkání bez vyfaulovaných hráčů a přivezli si k Jordánu jednozápasové vedení.

O den později vypukly v halách ZŠ Helsinská a na „Kvapilce“ odvetné boje. Mužstvo Viktorky zahájilo útok na vyrovnání velmi smolně a už ve třetí minutě přišlo o zkušeného Ondřeje Vaňka. Po jeho odchodu jakoby se domácí sesypali, naopak Humpolečtí zaveleli na mohutnou zteč (15:1) a dostali utkání pod svou režii. Viktorka znovu předvedla festival zahozených příležitostí. Tečku za sezonou udělala technická a vzápětí i diskvalifikační chyba pro rozčileného Tomáška.

Favorizovaný BK Tábor se přiblížil splnění postupového plánu už v prvním poločase nedělního klání, který vyhrál o osmnáct bodů. Po přestávce se výkon kaplického protivníka rapidně zlepšil a domácí basketbalisté začali kupit chyby. Hosté se dokázali přiblížit k potencionálnímu zvratu na osm bodů, v koncovce urputného duelu už se ale hráči BK znovu uklidnili a po vítězství o čtrnáct bodů otevřeli dveře do semifinále.
V něm najde své další pokračování basketbalová bitva na trase Tábor – Humpolec.

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLOVÝCH UTKÁNÍ: Spartak Kaplice – BK Tábor 42:61 (poločas 23:41, nejvíce bodů za Tábor Štícha 12, Pavel Heršálek 11, Mesz 10), Jiskra Humpolec – Viktoria Tábor 67:55 (Kalista 13, P. Tomášek 10, Janovský 7), BK Tábor – Spartak Kaplice 56:42 (33:15, Kratochvíl 12, Mesz 9. Hušek 7), Viktoria Tábor – Jiskra Humpolec 57:79 (P. Tomášek 13, Janovský 11, Kalista).