Do závodů se přihlásilo 110 závodníků ze sedmi jihočeských klubů. Tradiční kategorii kata jednotlivců doplnila soutěž v kumite (volný zápas na body). Pro nejmladší bechyňské závodníky to byla vůbec první příležitost zápasy kumite vidět.

V kata minižáků kraloval sedmiletý Samuel Spišák a veze si domů titul přeborníka Jihočeského kraje. Zajistil si i nominaci na mistrovství České republiky. V kumite mladších žáků se na třetím místě umístil Matěj Velinský, pro něhož šlo o premiéru v kumite, kde si získal respekt zkušenějších závodníků. V kata i kumite se umístil na třetím místě Tomáš Jindra. Kata i kumite mladších dorostenců ovládl již zkušený závodník Adam Proksh, který veze dva tituly přeborníka kraje. Doplnil ho oddílový kolega Dominik Miloš, který se v kata umístil na čtvrtém místě a v kumite to již cinklo a obsadil druhé místo.

V kata i kumite starších dorostenců obsadil dvě druhá místa Antonín Fišer. Ve starších dorostenkách vyhrála kata Tereza Matějková a třetí se umístila Natálie Drozdová. V kata juniorek obsadila druhé místo Tereza Matějková díky dvojitému startu. Mezi seniory měla Bechyně dva chlapy, v kata byl Pavel Burián na druhém místě a Václav Mikšovský na třetím místě, v kumite se podařilo pořadí otočit, stříbro získal Václav a bronz Pavel.

V nepostupových kategoriích mezi začátečníky měla Bechyně také zastoupení. Cvičila se pouze kata bílých, žlutých a oranžových pásů. Mladší žactvo reprezentoval druhým místem Pavel Ludvík a třetím místem Michal Chadima, ve starším žactvu vyhrál Jakub Vondroušek a třetí byl Ondřej Kutička. Celkově si Bechyňský klub odvezl pět zlatých, sedm stříbrných a osm bronzových medailí.

MISTROVSTVÍ EVROPY KARATE JKA 2019

Ve stejném termínu čekalo reprezentaci České republiky mistrovství Evropy karate JKA v Norsku. Mezi stálice reprezentačního výběru patří dvojice bratrů Hánových. Karate z Bechyně má na mezinárodní úrovni již své jméno. Tomáš Hána v kategorii kata juniorů do 21 let v prvním kole porazil reprezentanta Skotska, v druhém kole přešel přes závodníka Švédska a probojoval se tak do semifinále, odkud z prvního místa postoupil do finále. Ve finálové čtveřici se nepočítá žádný předchozí výsledek a začíná se v bodování od nuly. Finálové výkony vše zúčastněných jsou již na velmi vysoké úrovni a Tomáš nakonec obsadil třetí místo.

Martin Hána v kategorii kumite juniorů do 21 let nejdříve porazil loňského mistra z Dánska, následně porazil reprezentanta z Ruska, ale při posledním zápase před branou medailového umístění nepřešel v prodloužení přes borce ze Švýcarska. Vše si však vynahradil v týmovém kumite reprezentace, kde přešel z týmovými kolegy nejprve přes Německo, v druhém kole přes Belgii a ve finále se mu nepodařilo porazit tým Ruska. Martin tedy s týmem obsadil druhé místo a veze si domů titul vicemistra Evropy.

Michal Polanecký